fbpx

Kanadyjskie „letnie wyspy” – darmowe stanowiska do pracy na świeżym powietrzu

W przestrzeniach publicznych kanadyjskiego miasta pojawiło się ponad dwadzieścia dostępnych dla każdego stanowisk pracy na świeżym powietrzu. Tzw. Letnie wyspy wyposażone są w gniazdka elektryczne, oświetlenie i darmowe WiFi. 

Brak dojazdów do pracy, lunch z rodziną, spacer z psem między spotkaniami i większa swoboda – praca z domu niewątpliwie ma wiele plusów. Jednak spędzanie wielu kolejnych dni (i nocy) w tym samym otoczeniu może być męczące i nużące.

Żeby to zmienić i zachęcić osoby pracujące w domu do zmiany scenerii, władze Montrealu udostępniły 23 ogólnodostępne i darmowe stanowiska do pracy na świeżym powietrzu.

Te „małe letnie wyspy” (Îlots d’été) zostały zaprojektowane specjalnie do pracy zdalnej na świeżym powietrzu i są wyposażone w gniazdka elektryczne, system oświetlenia i darmowe WiFi. Konstrukcje z aluminium i drewna mogą pomieścić od dwóch do sześciu osób, w zależności od tego, czy zachowywany jest dystans społeczny, a płócienny dach chroni przed deszczem i wiatrem. Zadbano również o to, żeby w żadnej z tych przestrzeni nie zabrakło roślin i podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

Budki zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Quebecu przy użyciu ekologicznych materiałów.

Oprócz walki z samotnością, którą odczuwa wielu pracowników zdalnych, projekt ma na celu promować korzyści dla zdrowia psychicznego, płynące z tak zwanego „greendesking”, czyli coworkingu w otoczeniu natury.

Kanadyjskie  „letnie wyspy”  będą funkcjonować co roku, w okresie od 14 czerwca do 14 października. W planach jest dalsze rozwijanie projektu, tak żeby latem 2025 do użytku udostępnionych było 50 takich przestrzeni.

Co sądzicie o takim projekcie? Może warto przenieść go na polski grunt?

 

letnie wyspy

 

letnie wyspy

 

letnie wyspy

 

Źródło: f5.pl

Dodaj komentarz