fbpx

Przez swoją niepełnosprawność był wyśmiewany przez rówieśników. Teraz zagra w nowym “Mad Maxie”

Mieszkający w Australii, 11-letni Quaden Bayles cierpi na karłowatość. O chłopcu zrobiło się głośno po tym, jak w sieci pojawił się film, na którym płakał i mówił o prześladowaniu ze strony rówieśników wyśmiewających jego niepełnosprawność. Wideo, które ukazało się 2020 roku, poruszyło wiele gwiazd. Teraz Queensland zagra epizodyczną rolę w kolejnej części “Mad Maxa”.

Reżyser George Miller oznajmił w wywiadzie opublikowanym na łamach “Sydney Morning Herald’s Good Weekend”, że Quaden Bayles został włączony do obsady filmu “Furiosa”. Jest to prequel kinowego hitu z 2015 roku – “Mad Max: Na drodze gniewu”.

Oprócz Baylesa w obsadzie znajdzie się również wiele gwiazd kina, m.in. Anya Taylor-Joy, Tom Burke czy Chris Hemsworth. Premiera filmu zaplanowana jest na rok 2024.

Nagranie z Quadenem obiegło Internet

Miller uargumentował swoją decyzję faktem, że bardzo poruszyło go nagranie udostępnione w lutym 2020 roku przez jego mamę. Zapłakany chłopiec siedzi na nim na tylnej kanapie samochodu i prosi o nóż, “którym mógłby się zabić”.

“Staramy się być tak silni i pozytywnie nastawieni, jak to tylko możliwe. Dzieliliśmy się ze światem dobrymi momentami, ale tak wyglądają efekty znęcania się nad 9-letnim dzieckiem. Czy możecie uświadomić swoje dzieci, rodziny, przyjaciół?” – mówiła wówczas na udostępnionym nagraniu Yarraka Bayles, matka Quadena. Wideo było transmitowane na Facebooku, później zyskało ogromną popularność w mediach społecznościowych, a w Australii urosło do rangi viralu.

Na nagranie zareagowało wielu celebrytów. Australijski aktor Hugh Jackman zapewnił Quadena, że “niezależnie od wszystkiego, ma w nim przyjaciela”. “Jesteś silniejszy, niż ci się wydaje, stary. Do wszystkich – proszę, bądźcie po prostu uprzejmi wobec siebie nawzajem. Prześladowanie nie jest w porządku” – mówił w nagraniu zamieszczonym na Twitterze hollywoodzki gwiazdor.

Z kolei amerykański komik Brad Williams zorganizował zbiórkę na wycieczkę chłopca do Disneylandu, a Enes Kanter, koszykarz o tureckich korzeniach grający wówczas w NBA, zaprosił rodzinę Quadena na mecz.

Źródło: “Sydney Morning Herald’s Good Weekend”,

One thought on “Przez swoją niepełnosprawność był wyśmiewany przez rówieśników. Teraz zagra w nowym “Mad Maxie”

Dodaj komentarz