fbpx

Chcesz wysłać komuś nietypową walentynkę? Oto co proponuje NASA

14 lutego to dobra okazja do tego, żeby wyznać komuś uczucie. Jeśli pragniesz zrobić to w nieszablonowy sposób, możesz wysłać ukochanej osobie walentynkę z kosmosu.

Agencja NASA zachęca, żeby były to zdjęcia najpiękniejszych mgławic w kosmosie. Najpopularniejszą z nich jest mgławica Serce, IC 1805, która znajduje się w gwiazdozbiorze Kasjopei. Obłok molekularny przypomina kształtem ludzkie serce, a na dodatek jarzy się czerwonym światłem za sprawą obecnego w nim wodoru.

 

Mężczyźni, którzy pragną wręczyć swoim ukochanym kwiaty z okazji walentynek, mogą natomiast przesłać im kosmiczną różę. Mgławica Rozeta znajduje się w gwiazdozbiorze Jednorożca. Jej kolor jest naturalnie czerwony, a płatki kwiatu utworzył kosmiczny wiatr.

 

 

Jeśli najbliższa wam osoba woli inne kwiaty, warto pomyśleć o tym, by wręczyć jej tulipana z naszej Drogi Mlecznej. Obiekt o nazwie Sharpless 101 nie jest zbyt znany, a stanowi malowniczy widok. Dzięki obecności siarki, wodoru i tlenu przyjmuje różne barwy, które kontrastują ze sobą w piękny sposób.

 

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

 

4 thoughts on “Chcesz wysłać komuś nietypową walentynkę? Oto co proponuje NASA

Dodaj komentarz