fbpx

Mężczyzna uwolnił krokodyla, który od 6 lat żył z oponą na szyi

Do niedawna w miejscowości Palu w Indonezji można było spotkać krokodyla z oponą motocyklową na szyi. Okoliczni mieszkańcy przywykli do tego widoku, gdyż zwierze żyło w ten sposób od sześciu lat. W pewnym momencie zaczęli jednak obawiać się o jego życie, ponieważ gad znacząco urósł i mógł się udusić. Nie mieli jednak odwagi, by go uwolnić. Ostatecznie znalazł się śmiałek, który postanowił pomóc zwierzęciu.

Krokodyl zamieszkujących okolice Palu w indonezyjskiej prowincji Celebes Środkowy przez sześć lat żył z oponą motocyklową na szyi. Wreszcie nastąpił kres jego cierpienia — pewien człowiek postanowił go uwolnić.

Był nieuchwytny

35-letni Tili to samouk, który ratuje różne gady. Krokodyla złapał samodzielnie, pewnego późnego wieczoru.

Prosiłem o pomoc tutejszych, ale byli zbyt przerażeni. Krokodyl wpadł w pułapkę, którą sam zastawiłem — powiedział.

Po schwytaniu i unieruchomieniu gada, mężczyzna użył małej piły do przecięcia opony.

Tili powiedział, że krokodyl był nieuchwytny, bo bardzo rzadko pojawiał się w wodzie. Dlatego mężczyzna ustawił pułapkę z żywymi kurczakami i kaczkami. Po trzech tygodniach Tili myślał już o poddaniu się, ponieważ gad zbiegł dwukrotnie z pułapki.

Obawiali się, że się udusi

Krokodyl wzbudzał współczucie okolicznych mieszkańców, którzy obawiali się, że opona w końcu doprowadzi do jego śmierci.

W styczniu 2020 roku władze regionalnego biura zajmującego się ochroną przyrody zaoferowały nagrodę dla każdego, kto będzie w stanie usunąć oponę z szyi krokodyla. Nie wiadomo, czy Tili postanowi się o nią ubiegać. Jak stwierdził mężczyzna, jego główną motywacją jest pomoc dzikim zwierzętom.

One thought on “Mężczyzna uwolnił krokodyla, który od 6 lat żył z oponą na szyi

Dodaj komentarz