fbpx

Firma odzieżowa Levi Strauss będzie produkowała ubrania z konopi

W marcu firma odzieżowa Levi Strauss & Co. zaprezentowała parę dżinsów i kurtki wykonanych z miękkiej mieszanki konopi (31%) i bawełny (69%). Kolekcja Wellthread x Outerknown jest pierwszą kolekcją odzieży marki Levis, w której wykorzystano mieszankę bawełny i konopi.

Dlaczego to takie ważne? Uprawa konopi wymaga mniejszej ilości wody i środków chemicznych, niż uprawa bawełny. Sztokholmski Instytut Ochrony Środowiska szacuje, że do wyprodukowania 1 kg bawełny zużywa się około 10 000 litrów wody, w porównaniu do około 300-500 litrów wody, aby wyprodukować 1 kg włókna konopnego.

Konopie są jednak znane jako materiał o wiele bardziej zrównoważony. Mogą produkować dwa do trzech razy więcej błonnika niż bawełna; mogą odtruwać glebę poprzez usuwanie szkodliwych substancji chemicznych i zanieczyszczeń, wzbogacając glebę azotem i tlenem; i są bardziej trwałym materiałem, dzięki czemu produkty są bardziej wytrzymałe. Pierwsza para dżinsów Levis została stworzona właśnie z konopi, które były nie do zdarcia, przez co marka zyskała swoich sympatyków.

Szef innowacji Paul Dillinger powiedział w wywiadzie dla Business Insider, że firma w ciągu pięciu lat chce opracować materiał z konopi, który będzie w dotyku tak przyjemny, jak bawełna

 

Czytaj więcej na: faktykonopne.pl

Dodaj komentarz