fbpx

Alternatywa dla tradycyjnych plastikowych butelek do szamponu. Udało się opakować je w … mydło!

Absolwentka brytyjskiej uczelni Central Saint Martins stworzyła alternatywę dla tradycyjnych plastikowych butelek do szamponu. Mi Zhuo postanowiła opakować je w … mydło!

Z wyliczeń młodej Chinki wynika, że przeciętny człowiek średnio co 1-2 miesiące zużywa jedną butelkę szamponu. W ciągu życia daje to mniej więcej 800 sztuk plastikowych odpadów, które w większości nie nadają się do recyklingu, a ich rozkład może trwać od kilkaset, do kilku tysięcy lat! Liczby te, pomnożone przez wszystkich ludzi dają gigantyczne ilości śmieci, które w najlepszym przypadku trafiają na wysypiska śmieci.

Mi Zhuo wpadła na genialny pomysł i postanowiła opakować szampon w fiolki wykonane ze specjalnego, naturalnego mydła. Dzięki temu, do zera zredukowała ilość potrzebnego plastiku, jednocześnie dając opakowanie, które jest w pełni biodegradowalne. Co więcej, gdy zużyjemy szampon, opakowanie można traktować jako właśnie mydło i zużyć je podczas kąpieli, lub włożyć je do wody, a ono po kilku godzinach się rozpuści. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, mydło nie jest toksyczne dla środowiska, a otrzymany po rozpuszczeniu roztwór można bez problemu wylać na trawnik przed domem. Ciekawe są również same kształty opakowań. Absolwentka inspirowała się antycznymi wazami i zdobionymi fiolkami.

 

Źródło: whitemad.pl

2 thoughts on “Alternatywa dla tradycyjnych plastikowych butelek do szamponu. Udało się opakować je w … mydło!

  • 5 lipca 2019 at 14:40
    Permalink

    Mama bardzo poważne pytanie. Jak możemy wesprzeć ten pomysł? Takich ludzi od razu trzeba nagradzać milionami, żeby mogli inwestować w swoje dzieła, które wszystkim się przydadzą!
    ps. uwielbiam takie artykuły, bo mam po nich odpowiednią dawkę optymizmu!

    Reply

Dodaj komentarz