fbpx

Gorylica o zaskakująco ludzkich palcach

Pracownicy zoo w Atlancie, w którym mieszka gorylica Anaka, umieścili na portalu społecznościowym jej zdjęcia, wykonane z okazji urodzin zwierzęcia. Jubilatka otrzymała mnóstwo życzeń z całego świata, jednak bardziej uważni internauci zauważyli u gorylicy jeden ciekawy szczegół.

Anaka ma na dłoni plamę, spowodowaną wrodzonym brakiem pigmentu. Na zdjęciu zrobionym z bliska, różowa plamka wygląda niezwykle ludzko. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ goryle, tak jak ludzie, wyposażone są przeciwstawne kciuki. Co ciekawe, mają także niepowtarzalne linie papilarne, które mogą być wykorzystywane do celów identyfikacyjnych. Zwierzęta te posiadają paznokcie u rąk i nóg, które służą im do otwierania, skrobania, czyszczenia czy drapania.

Według opiekunów, nie tylko skóra gorylicy jest wyjątkowa, ale także jej osobowość.

Niektórzy twierdzili, że Anaka ma bielactwo, długotrwałą chorobę skóry, która powoduje stopniowe zanikanie pigmentu na całym ciele. Jednak pracownicy zoo zdementowali tą wersję.

– Jej plamka zawsze taka była i nie zmieniła się przez lata, uznajemy więc, że jest to po prostu znamię – komentuje jeden z opiekunów.

 

Dodaj komentarz