fbpx

Karol Milewski został pierwszym Polakiem, który wygrał legendarne zawody Mr. Olympia

Karol Milewski dokonał historycznego osiągnięcia, stając się pierwszym Polakiem, który wywalczył tytuł w prestiżowych zawodach Mr. Olympia. Jako 36-letni kulturysta, odniósł zwycięstwo w kategorii zawodników na wózkach inwalidzkich.

Mr. Olympia to najbardziej renomowany tytuł w świecie kulturystyki, przyznawany od 1965 roku przez Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu. Tegoroczna, 59. edycja tego wydarzenia miała miejsce w Orlando na Florydzie w dniach 2-5 listopada.

Po latach oczekiwań polski sportowiec wreszcie dołączył do elitarnego grona triumfatorów tych zawodów. W kategorii zawodników na wózkach inwalidzkich, przez ostatnie pięć lat niepokonany był Harold Kelley z USA. Jednakże w tym roku, Karol Milewski, od dawna pasjonujący się sportami sylwetkowymi, przełamał tę dominację. Mimo poważnego wypadku w 2010 roku, który zmusił go do korzystania z wózka, nie zrezygnował ze swoich marzeń i aspiracji.

W konkursie Mr. Olympia na wózkach wzięło udział dwunastu kulturystów, z których na podium znalazł się również Brazylijczyk Josue Fabiano Berreto Monteiro, zajmując jedno z czołowych miejsc.

View this post on Instagram

A post shared by Mr. Olympia LLC (@mrolympiallc)

Dodaj komentarz