fbpx

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wiemy, jak zabezpieczyć Twoje zagraniczne wakacje

Sponsorowany
Wakacje w egzotycznych kurortach poza granicami Polski nikogo już nie dziwią. Polacy coraz chętniej podróżują i wybierają odległe kraje na miejsce swojego wypoczynku. Jak jednak sprawić, by taki wyjazd był bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny? Nic prostszego – wystarczy, że zaopatrzysz się w polisę turystyczną. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o tej formie ubezpieczenia.

 

Czym właściwie jest polisa turystyczna?

Wyobraź sobie, że podczas wakacji zachorowałeś, miałeś wypadek, skradziono Ci bagaż lub Twój zagraniczny wyjazd został odwołany. Dotychczas sytuacja wyglądała tak, że byłeś zdany tylko na swoją zaradność oraz zasobność portfela. Ubezpieczenie podróżne z kolei to produkt, który ma sprawić, że kryzysowe wydarzenia, które pojawiają się u każdego w życiu, nie będą aż tak destrukcyjne. Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy, z których powinna składać się dobrze zbudowana polisa turystyczna.

 

Koszty leczenia

Leczenie poza granicami Polski jest niesamowicie drogie. Nawet najmniejsza procedura medyczna może zrujnować Twój wakacyjny budżet. Ubezpieczenie podróżne gwarantuje jednak zwrot kosztów leczenia, wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, transportu medycznego, niektórych zabiegów, a nawet pomocy stomatologa. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz obawiać się chorób i możesz w 100% skupić się na relaksie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/

 

OC

Wypadki chodzą po ludziach i czasami może zdarzyć się tak, że to Ty będziesz sprawcą zdarzenia, w którym ucierpią osoby trzecie. Wystarczy tylko, że spiszesz z poszkodowanym stosowne porozumienie, które pozwoli pokryć koszty roszczeń oraz odszkodowania bez konieczności sprawy sądowej. Warunkiem jest jednak to, by Twoje działania nie były celowe i zamierzone.

 

NNW

Jeśli podczas wakacji spotka Cię sytuacja, w wyniku której Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty związane z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Pamiętaj jednak, że NNW nie jest przewidziane w standardowych polisach i najczęściej trzeba po prostu rozszerzyć ubezpieczenie o tego typu pakiet.

 

Kradzież i utrata bagażu

Lotniska są dość specyficznymi miejscami, w których nietrudno o zagubienie lub kradzież bagażu. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, by zostać w obcym kraju bez swojej walizki. W takiej sytuacji, dzięki polisie turystycznej, otrzymasz zwrot pieniędzy za rzeczy, które musiałeś kupić, by przetrwać wakacje. Ważne są jednak paragony, które będą stanowić dowód dla ubezpieczyciela oraz podstawę wypłaty odszkodowania.

 

Rezygnacja lub odwołanie wyjazdu

Czasami sprawy nie idą tak, jak byśmy tego chcieli i może zdarzyć się tak, że Twoje wymarzone zagraniczne wakacje zostaną w ostatniej chwili odwołanie albo Ty będziesz musiał zrezygnować. Co wtedy? Na ratunek przychodzi oczywiście ubezpieczenie podróżne. Jeśli udowodnisz, że zmiana planów nie jest wynikiem Twojego celowego działania lub zaniedbania, otrzymasz część lub całość (zależy od umowy) poniesionych kosztów.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna jest produktem, który po prostu trzeba mieć, wyjeżdżając poza granice Polski. Zakres działania oraz ochrony gwarantowany przez ubezpieczenie jest naprawdę imponujący, a co więcej pozwala na zapomnienie o przyziemnych sprawach i skupienie się tylko na wypoczynku oraz ładowaniu baterii na powrót do pracy i normalnego trybu życia. Odpowiednią dla siebie polisę podróżną obliczysz i kupisz na stronie: kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/

Dodaj komentarz