fbpx

Nowa atrakcja we Włoszech – najwyższy w Europie “most tybetański”

Umbria, zwana zielonym sercem Włoch, ze względu na swój malowniczy, wzgórzysty krajobraz, niedawno zyskała nową atrakcję turystyczną, która przyśpiesza bicie serc odważnych turystów. Jest to najwyższa w Europie kładka piesza, często nazywana “mostem tybetańskim”.

Ta wisząca przeprawa rozciąga się między dwoma wzgórzami, na wysokości 175 metrów nad przepaścią, łącząc dwa urocze miasta: średniowieczne Sellano i Montesanto, położone po przeciwnej stronie wąwozu.

Wrażenia z przejścia, które wymaga około 1000 kroków, są intensyfikowane nie tylko przez imponującą wysokość, ale i przez charakterystyczną konstrukcję mostu tybetańskiego, gdzie deski podłogowe nie są ze sobą ściśle połączone, co wymaga odwagi i ostrożności przy każdym kroku.

Na kładkę wpuszczane do 90 osób na godzinę, a wszyscy odwiedzający muszą być wyposażeni w sportowe obuwie. Istnieje również wymóg wzrostu – minimum 120 cm.

Inicjatywa ta, jak wyjawił burmistrz Sellano, Attilio Gubbiotti, w rozmowie z “Corriere della Sera”, miała na celu ożywienie turystyki w regionie po serii niszczycielskich trzęsień ziemi, które nawiedziły wschodnią Umbrię w 2016 roku.

Sukces nowej atrakcji jest widoczny – bilety dostępne online są wyprzedawane na miesiąc naprzód, co świadczy o jej wielkiej popularności.

Dodaj komentarz