fbpx

Słoń w uchu od igły? Brytyjski artysta stworzył niezwykłe zoo

To najmniejsze na świecie zoo zostało stworzone przez Brytyjczyka Davida Lindona w Bournemouth, w angielskim hrabstwie Dorset. Mieści się ono w przysłowiowym “uchu igielnym”, a jego mieszkańcami są zwierzęta, które nie przekraczają milimetra wielkości.

Lindon poświęcił ponad dwa lata na wykreowanie 24 mikroskopijnych dioram, przedstawiających różnorodne gatunki dzikiej fauny, w tym tygrysa, słonia, żyrafę, pandę, papugę i geparda, które można podziwiać wyłącznie przy użyciu mikroskopu.

Te miniaturowe rzeźby, umieszczone w replikach ich naturalnych środowisk– od pustyń, przez sawanny, po lasy deszczowe i lodowce – zostały wykute przy pomocy specjalnie zaprojektowanych narzędzi.

Lindon, nie mogąc znaleźć na rynku odpowiednio drobnych instrumentów, zmuszony był samodzielnie je wykonać. Swoją pracę nad tymi delikatnymi dziełami przeprowadzał nocą, aby uniknąć zakłóceń spowodowanych dziennymi wibracjami.

Jego unikalne podejście i niezwykła precyzja pracy przyniosły mu uznanie jako jednemu z czołowych “mikroartystów” globu.

Dodaj komentarz