fbpx

Masz osłabione serce? Wdychaj zapach konwalii!

 

Tego zapachu nie da się pomylić z żadnym innym. Charakterystyczną wyrazistą woń konwalii można albo kochać, albo nienawidzić. Nie da się jednak pozostać obojętnym na ich wdzięki. Kwitną od maja do czerwca. Teraz trwa idealny czas na to, by skorzystać z niezwykłych walorów zdrowotnych tych kwiatów.

Lecznicze właściwości konwalii, zwanej w gwarze ludowej lanuszką, znane są od wieków. Medycyna Wschodu korzystała z ich walorów do leczenia chorób sercowo-naczyniowych.

Kwiaty oraz liście tych roślin zawierają glikozydy, które mają wpływ na spowolnienie tempa bicia serca oraz ograniczenie ilości jego skurczów. Najbardziej powinni się nimi otaczać ludzie starsi, cierpiący na dolegliwości sercowe, niewydolność naczyń wieńcowych oraz zawałowcy..

Konwalie mogą pomagać również kobietom w okresie menopauzy oraz koić skołatane nerwy przy zaburzeniach na tle nerwicowym.

Kwiaty te są symbolem wiedzy i sztuki medycznej, dlatego na wielu portretach trzyma je w ręku sam Mikołaj Kopernik, który był z wykształcenia m.in. lekarzem, o czym nie każdy dziś pamięta.

Czytaj więcej na: zdrowie.radiozet.pl

Dodaj komentarz