fbpx

Matrix 4 – Co wiemy o najnowszej części popularnej serii?

Matrix 4  będzie miał swoją premierę 22 grudnia 2021 roku. Zdjęcia do filmu przerwała pandemia, ponieważ robiono je w dwóch turach – od 4 lutego do 16 marca i od 16 sierpnia do 11 listopada 2020 roku. Film został nakręcony między innymi w San Francisco i Berlinie.

 

Fabuła czwartej części kultowej serii utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy. Sugerować możemy się tylko wypowiedzią Keanu Reevesa, który zapytany o czas akcji, zaprzeczył jakby film miał rozgrywać się w przeszłości. Przekreśliło to spekulacje, że Matrix 4 będzie prequelem, a także możliwość przeniesienia się Neo do przeszłości. Jako, że do swoich ról mają wrócić Reeves i Moss, teoretycznie film nie może być również sequelem.

W jakim więc czasie twórcy umieszczą historię? W tej chwili można tylko spekulować. Tym niemniej świat Matrixa to duże pole do manewru i trzeba liczyć na to, że prawie 20 lat od ostatniej części, to wystarczająco, żeby wymyślić dobry scenariusz.

W rolach głównych pojawią się ponownie Keanu Reeves jako Neo, oraz Carrie-Anne Moss, która wcieli się w Trinity. Kto oglądał trylogię, wie, że teoretycznie ich powrót nie jest możliwy, jeśli Matrix 4 ma być sequelem. W obsadzie znajdą się też znani z poprzednich części: Jada Pinkett Smith jako Niobe, Lambert Wilson jako Merowing, a także Daniel Bernhardt, który ponownie zagra lubianego Agenta Johnsona.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Lana Wachowski, która pracowała również przy trylogii.

Matrix swoją premierę miał w 1999 roku. Historia o świecie, który opanowały roboty zostawiła duży ślad w historii kinematografii, a na przestrzeni lat stała się wręcz kultowa. Produkcja otrzymała bardzo dużą ilość nagród i zarobiła blisko pół miliarda dolarów. Oprócz bardzo ciekawej fabuły, film wyróżniał się efektami specjalnymi, dźwiękiem i montażem, za co zgarnął zresztą Oscary w 2000 roku.

Źródło: geex.x-kom.pl

Dodaj komentarz