fbpx

Natasza Caban jedzie motocyklem dookoła świata, niedawno dotarła na Alaskę

Pierwszy rzut oka na Nataszę i od razu widać w niej zapaloną podróżniczkę, która nie pozwoli, by cokolwiek przeszkodziło jej w dążeniu do celu. Pod koniec czerwca opuściła Chicago i wyruszyła w podróż, która okazała się wyprawą życia.

Pokonując północne Stany Zjednoczone, fragment Kanady, i później słynną Alaska Highway, Natasza miała za zadanie przebyć ponad 2 tysiące kilometrów, by ostatecznie skierować się na północną Dalton Highway w Alasce. Jej trasa doprowadziła ją do Kręgu Podbiegunowego, który przekroczyła dokładnie na 66’33’ równoleżniku.

Kiedy łączyła się z nami z miasta Fairbanks na Alasce, energia i entuzjazm emanowały od niej tak, jakby dopiero rozpoczynała swoją podróż, a nie po miesiącu trasy w trudnych warunkach. Właśnie pokonała Dalton Highway — trudną szutrową drogę, którą głównie wybierają ciężarówki, stwarzając duże ryzyko dla motocyklistów. Jednak dla miłośników motocykli, takich jak Natasza, to wyzwanie. Kończąc trasę w Deadhorse, to dla nich osiągnięcie, porównywalne do zdobycia ośmiotysięcznika.

Jej wierna towarzyszka, motocykl Yamaha Ténéré 700, zaimponowała niezawodnością. Po drodze Dalton Highway wymagała jednak pewnej konserwacji, której Natasza, z determinacją i odrobiną pomocy z YouTube, dokonała samodzielnie.

Wspierana przez hiszpańskiego motocyklistę, który przybył z południa Trasą Panamerykańską, Natasza ma jeszcze wiele do zaoferowania. Jej następnym celem jest Vancouver, po czym zamierza kierować się na południe, przemierzając wybrzeże Ameryki.

Natasza poprzez swoją wyprawę wspiera dwie ważne fundacje: “Dajemy Dzieciom Siłę” oraz “Między Niebem a Ziemią“.

Zachęcamy do śledzenia jej niesamowitej podróży poprzez media społecznościowe oraz na jej stronie internetowej.

Dodaj komentarz