fbpx

Organizacja Billa Heinecke od lat zbiera fundusze na rzecz ratowania słoni w Tajlandii

elephants-458990_960_720

Słonie w Tajlandii nie mają lekko – najpierw się je oswaja, później wykorzystuje do ciężkiej pracy, aby ostatecznie porzucić. Zostawić na pastwę losu w miejskich klimatach kraju. Wiele z nich umiera z głodu, upału i braku wody.

Aby pomóc słoniom, Bill Heinecke od 14 lat organizuje królewskie turnieje polo na słoniach. Przyciągają one najważniejszych ludzi biznesu z całego świata. Nie być tu w czasie tej imprezy, to biznesowe faux pas. Założona przez niego Golden Triangle Asian Elephant (http://helpingelephants.org/) od lat zbiera fundusze na rzecz słoni. Podczas imprezy organizowana jest akcja charytatywna, dzięki której można pomóc licznym słoniom w całym kraju.

a6ace3822d035569758f367055bddc4c_656

Tegoroczny turniej odbył się w marcu i trwał cztery dni. Uczestniczyło w nim 20 porzuconych słoni, którymi zaopiekowała się organizacja Heineckego. Słonie trafiły do jednego z obozów, zostały otoczone lekarską opieką przed i po zawodach. Aby podnieść świadomość i uwrażliwić na los dzikich i udomowionych słoni z Tajlandii, turniej odbył się w czasie Narodowego Dnia Słonia. Zaproszono ponad tysiąc dzieci ze szkół w Bangkoku, które mogły pobyć ze zwierzętami, oraz usłyszeć o znaczeniu ochrony tych zwierząt i ich siedlisk. Cała impreza odbyła się pod patronatem Jego Wyskokości Króla Tajlandii.

2m31ke9

Czytaj więcej na kobietawswiecie.pl

Autorka tekstu- Dorota Kozioł Komarnicka,  Foto- pixabay.com, materiały prasowe

Dodaj komentarz