fbpx

W stołecznym zoo urodził się myszojeleń

Warszawskie ZOO obchodzi kolejne wyjątkowe narodziny. Myszojeleń, nazywany również kancylem jawajskim, przyszedł na świat jako potomek pary — Lindy i Arnolda. W uroczym ogłoszeniu opublikowanym przez warszawski ogród zoologiczny dowiedzieliśmy się, że to malutkie stworzenie, mierzące zaledwie 10 centymetrów, już aktywnie poznaje swój nowy dom.

Chociaż jest mały i delikatny, myszojeleń okazał się dość samodzielny, czego dowodem jest fakt, że stanął na nóżkach tuż po przyjściu na świat. Jak poinformowali opiekunowie zwierzątka, przez pierwsze dni życia młody myszojeleń jest całkowicie zależny od swojej matki, odżywiając się wyłącznie jej mlekiem.

Dumna matka, Linda, jest bardzo opiekuńcza i troskliwa wobec swojego maluszka, ale również ojciec, Arnold, bierze aktywny udział w opiece nad nim. Chociaż opiekunowie jeszcze nie potwierdzili płci noworodka, obaj rodzice są równie zaangażowani w jego wychowywanie.

To nie pierwsze narodziny dla tej pary myszojeleni. Pierwszy potomek Lindy i Arnolda przyszedł na świat w grudniu 2021 roku. Choć mieszkają w warszawskim zoo od 2020 roku, zdążyli już dać życie dwóm potomkom.

Odważne kanczyle jawajskie są mieszkańcami jednej z wolier w Ptaszarni Warszawskiego ZOO. Dzięki temu zapewniono im idealne warunki — odpowiednią temperaturę i wilgotność, które są kluczowe dla ich zdrowia i samopoczucia.

Zachęcamy wszystkich miłośników zwierząt i przyrody do odwiedzenia Warszawskiego ZOO i obserwacji tej uroczej rodziny kanczyli. W końcu to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć takie rzadkie i fascynujące stworzenia na żywo!

Dodaj komentarz