fbpx

17-letni Ukrainiec pomógł pobitemu seniorowi. Oddał mu swoje buty oraz kurtkę i boso zaprowadził na posterunek

W nocy 17 kwietnia pochodzący z Ukrainy Illia spacerował ulicą 17 Stycznia w Lesznie. Nagle dostrzegł starszego mężczyznę w piżamie i kapciach, stojącego na chodniku. Nastolatek nie pozostał obojętny na jego widok i zainteresował się sytuacją seniora. Jak poinformowała Monika Żymełka z miejscowej policji, okazało się, że senior był ofiarą przemocy ze strony własnego syna, który go pobił i wyrzucił z domu.

Młody Ukrainiec nie wahając się, oddał poszkodowanemu swoje buty i kurtkę, po czym boso odprowadził go na najbliższy komisariat. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, zapewniając poszkodowanemu opiekę i przewożąc go do leszczyńskiego szpitala. Policja szybko zatrzymała 36-letniego syna seniora, który był nietrzeźwy.

36-latek otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania, w którym mieszkał z ojcem, oraz zakaz zbliżania się do niego. Mimo to wkrótce złamał zakaz i ponownie został aresztowany. Sąd Rejonowy w Lesznie w trybie przyspieszonym nałożył na niego karę aresztu.

Illia przybył do Polski z matką w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie, zostawiając ojca, który walczy w ojczyźnie. W poniedziałek spotkał się z komendantem leszczyńskiej policji, który pochwalił go za empatię, wzorowe zachowanie i współpracę z policją. Illia otrzymał od komendanta nietypowy prezent – lot widokowy nad Lesznem. Gratulacje przekazano również jego rodzicom i dyrekcji szkoły, którą uczęszcza.

Dodaj komentarz