fbpx

Czterolatka wzbudza falę zachwytu po samodzielnym przepłynięciu 400 metrów

Czteroletnia dziewczynka została okrzyknięta następczynią Rebeki Adlington po tym jak samodzielnie przepłynęła 400 metrów.

Darcy Partington pokonała łącznie 20 długości kraulem, na plecach i stylem klasycznym. Następnie przez trzy minuty utrzymała się pionowo w wodzie zanim zanurkowała i przepłynęła pod wodą kolejne pięć metrów. To zapewniło jej brązowy medal w zawodach.

Pochodząca z Darcy Derby już wcześniej pojawiła się w nagłówkach po tym jak samodzielnie przepłynęła 200 metrów bez zatrzymywania się w wieku trzech lat.

Jej trenerka Sarah Bates jest zdania, ze dziewczynka ma szansę zostać przyszłą gwiazdą zawodów olimpijskich. Mówi: „Derby jest niesamowita. I ponieważ tak bardzo kocha wodę, łatwo się zapomina i zaczyna się w niej pluskać. Z całą pewnością ma szansę stać się pływaczką olimpijską w przyszłości“.

Mama dziewczynki dodaje: „Jestem dumna z Darcy, a ona jest bardzo szczęśliwa. Otrzymała trofeum, dyplom i małą odznakę przypiętą do jej stroju. Jej trenerka, Sarah, nie tylko uczy ją techniki pływania, ale też pozwala dzieciom na zabawę. Jest fantastyczna. To ważne, żeby Darcy mogła się bawić – ma przecież dopiero cztery lata. Czasem chce po prostu wskoczyć do basenu i się powygłupiać, co jest całkiem w porządku. Darcy uwielbia pływać w głębokim basenie. Kiedy jesteśmy na wakacjach, nie bawi się w brodziku z innymi dziećmi, tylko pływa z młodzieżą w głównym basenie”.

 

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Anuszka

Dodaj komentarz