fbpx

Poznajcie Jill Redwood, kobietę która żyje odizolowana od reszty świata od ponad 30 lat

 

Nazywa się Jill Redwood i od ponad 30 lat żyje w miejscu, które nie mieści się w mieszkalnych schematach. Sama wybudowała dom, używając do jego budowy tylko i wyłącznie materiałów wtórnych lub pochodzących z recyklingu. Ściany zostały wykonane z połączenia ścinek drewna i …krowich odchodów.

Pani Redwood, pisarka i aktywistka na rzecz czystego środowiska, nienawidzi wręcz supermarketów, a żywi się tylko i wyłącznie tym, co wyhoduje na swojej 15-akrowej działce we wschodniej Gippsland (Victoria, Australia).

W miejscu, w którym mieszka Jill, nie ma zasilania elektrycznego, bieżącej wody, zasięgu telefonii komórkowe ani dostępu do telewizji.

Tygodniowo na życie potrzebuje około 80 dolarów, za towarzystwo ma ponad sześćdziesiąt zwierząt a jej prywatny supermarket (własny ogród) zaopatruje ją w produkty organiczne tuż za progiem wspaniałego domu.

Jill jest w pełni samowystarczalna. Zapotrzebowanie na energię generuje z promieni słońca, a wodę przynosi z pobliskiego potoku.

Jill Redwood prowadzi niezwykłe życie. Jest jedną z pionierek alternatywnego stylu życia, który wprowadziła na terenie wschodnich Gippsland ponad 30 lat temu, poświęciła swoje życie ratowaniu miejscowych lasów i środowiska. – powiedziała Rachel Lucas

Dzięki opracowaniu swojego systemu i wykorzystaniu energii słonecznej, Jill pompuje wodę z potoku do swojego domu i ogrodu.

 

 

Źródło: realfarmacy.com

Tłumaczenie: Inga Orłowska

 

Dodaj komentarz