fbpx

Siedmioletni Kalifornijczyk zaoszczędził 10 tysięcy dolarów na naukę w szkole, dzięki własnej firmie recyklingowej

Siedmioletni chłopiec z Kalifornii pokazał, że nigdy nie jest za wcześnie na recykling. W wieku trzech lat, Ryan Hickman wybrał się z ojcem do lokalnego centrum recyklingu w Orange County. To doświadczenie sprawiło, że już następnego dnia postanowił zbierać surowce wtórne od swoich sąsiadów. W ten sposób powstała firma Ryan’s Recycling Company, poprzez którą Ryan poddał recyklingowi około 200.000 butelek i puszek, oszczędzając w całym procesie kilka tysięcy dolarów.

Ryan zapytał swoich rodziców czy mógłby dać sąsiadom puste plastikowe torby, do których wrzucaliby butelki i puszki. Sąsiedzi bardzo chętnie włączyli się do współpracy. Dołączyli do nich przyjaciele, współpracownicy rodziców Ryana i członkowie ich rodzin. Mniej więcej cztery lata później ilość surowców wtórnych, zebranych z okolic Orange County i poddanych recyklingowi przez Ryana, przekroczyła 49.000 funtów. Na jego stronie internetowej można przeczytać, że chłopiec spędza „część każdego tygodnia” sortując i czyszcząc plastikowe lub szklane butelki i puszki aluminiowe, a następnie dźwiga je do centrum recyklingu, korzystając z pomocy rodziców. Ryan zaoszczędził już około 10.000 dolarów na naukę w szkole wyższej (aczkolwiek na jego stronie internetowej można znaleźć informację, że aktualnie chłopiec planuje wydać te pieniądze na zakup własnej śmieciarki) oraz 1.624 dolarów na cele dobroczynne.

Ryan wypowiedział się na łamach gazety Capistrano Dispatch na temat recyklingu. Uważa on, że ludzie powinni poddawać recyklingowi surowce wtórne, żeby zaoszczędzić pieniądze oraz dlatego, że „to pomaga światu”, ponieważ ptaki zjadają śmieci, od których mogą „zachorować lub zginąć”.

Ryan poprzez swoją działalność gwarantuje, że żadne surowce wtórne nie trafią na składowisko lub do oceanów. Jest Młodym Ambasadorem Pacific Marine Mammal Center (Centrum Ssaków Morskich Pacyfiku). Ryan przekazuje do Centrum dochód ze sprzedaży swoich koszulek za 13 dolarów.

Mama Ryana, Andrea, powiedziała dziennikarzom z Capistrano Dispatch –  On jest w to bardzo zaangażowany i chciałby, żeby każdy dzielił z nim jego pasję. Myślę, że silnie oddziałuje na nas wszystkich. Łapiesz się na tym, że przechodząc obok leżącej na ziemi puszki, chcesz ją podnieść, a nie przejść obok obojętnie.

Jeżeli mieszkasz w Orange County, możesz wesprzeć Ryana w jego działaniach. Zaplanuj odbiór surowców wtórnych lub poszerz swoją wiedzę na temat recyklingu na stronie internetowej Ryana, Ryan’s Recycling Company, poprzez One Green Planet oraz The Capistrano Dispatch

 

 

Źródło: inhabitat.com

Tłumaczenie: Marzena Oniszczuk

 

Dodaj komentarz