fbpx

100 tys. dolarów dla osoby, która przez rok nie będzie używać smartfona. Tylko do 8 stycznia można się zgłaszać na konkurs

Firma Vitaminwater ogłosiła w USA konkurs. Zgłosić się do niego mają osoby, które są skłonne przez cały rok nie używać smartfona. Jeśli wytypowana osoba wytrzyma w tym postanowieniu, wygra 100 tys. dolarów. Przewidziano też nagrodę za drugie miejsce – 10 tys. zł za pół roku bez smartfona.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić się do firmy Vitaminwater do 8 stycznia 2019 r. za pomocą Twittera lub Instagrama. Organizatorzy wytypują spośród chętnych osobę, której zostanie rzucone wyzwanie. Na czym ono dokładnie polega?

Uczestnik będzie musiał na cały rok pożegnać się ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, tzn. ze smartfonami czy tabletami. Nie będzie mógł korzystać zarówno ze swoich, jak i pożyczać ich od znajomych. W zamian dostanie do użytku telefon komórkowy z lat 90. Będzie mógł również używać stacjonarnego komputera, laptopa oraz korzystać z pomocy wirtualnych asystentów.

Przedstawiciele Vitaminwater chcą w ten sposób uświadomić ludziom, że nie ma nic nudniejszego i bezcelowego, jak bezmyślne przewijanie treści w telefonie”. Konkurs to okazja, żeby „przeciwstawić się tej rutynowej czynności i dać 100 tys. dolarów komuś, kto zrobi coś niesamowitego ze swoim czasem”.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz