fbpx

94-letni mistrz judo twierdzi, że swoją witalność zawdzięcza praktyce: Rusz tyłek i zrób coś pożytecznego!

94-letni mistrz Judo z Northumberland w Anglii uważa, że tajemnicą jego sukcesu jest pozostanie aktywnym tak długo, jak to tylko możliwe. Pewnie dlatego sławny “Judo Jack” nie planuje zwalniać tempa.

Jack Hearn, który został uhonorowany tytułem najstarszego mistrza Judo Sensei w Wielkiej Brytanii, nawet teraz po 65 latach nauczania nie zamierza przestać. Ojciec piątki dzieci wierzy, że „nie istnieje coś takiego jak przejście na emeryturę”, a swoje długie życie przypisuje judo i ciągłemu utrzymywanie sprawności fizycznej. Jack radzi: „Wstań i wyjdź. Zrób coś, bądź aktywny. Dzięki temu dożyjesz mojego wieku”.

Przed przejściem na emeryturę Jack pracował w dokach w North Shields, prawdziwa pasja do judo rozpoczęła się, kiedy w 1951 roku przyszedł na lekcje w małym klubie w North Shields. Po założeniu szkoły judo ze swoim bratem, Jack stał się jednym z najbardziej lubianych nauczycieli judo w regionie i za granicą, nauczając w całej Europie.

Teraz, w wieku 94 lat, Jack ma jeden z najwyższych stopni, dziewiąty czarny pas Dan i jest uważany za najstarszego czynnego mistrza judo w Wielkiej Brytanii. Hearn będzie musiał jednak poczekać, aż skończy 100 lat, zanim podejdzie do egzaminu, dopuszczającego go do pasa dziesiątego.

Wspaniały senior wierzy, że wiek nie stwarza ograniczeń i obecnie wzywa swoich rówieśników do wypróbowania w swoim życiu czegoś nowego. Powiedział: „Ci, którzy są teraz “na emeryturze”, zapomnijcie o tym. Starsze pokolenie może się zaangażować w wiele inspirujących działań. Nigdy nie jest za późno na znalezienie czegoś, co ci się podoba ”. W nastroju, skłaniającym do próbowania nowych rzeczy, Jack zaczął ostatnio brać lekcje tańca towarzyskiego. Twierdzi też, że siebie w wieku 94 lat wyobrażał sobie raczej, siedzącego na wózku inwalidzkim, a nie ćwiczącego i uczącego judo.

W ramach serii Amazing Humans w BBC zadebiutował osobliwy klip, w którym 94-letni judoka wyjaśnia, w jaki sposób judo wzbogaciło jego życie, nauczając ponad 3 pokolenia młodych ludzi i jak ważny jest dla niego sport. Ten oszałamiający klip jest inspiracją dla każdego nawet początkującego mistrza sztuk walki!

 

 

źródło 1: chroniclelive.co.uk

źródło 2: bjjee.com

link: facebook video

Dodaj komentarz