fbpx

Samozbiory truskawek 2024. Właściciel zaprasza na zbieranie truskawek Księżym Lesie

Rozpoczęła się tegoroczna edycja samozbiorów truskawek w Księżym Lesie. Jak co roku, wydarzenie organizuje Manfred Skrzypczyk. Zasady są proste: każdy może przyjść, jeść tyle, ile chce, a płaci jedynie za zebrane truskawki.

Tegoroczna edycja samozbiorów truskawek w Księżym Lesie rozpocznie się w czwartek, 23 maja. Gospodarstwo Manfreda Skrzypczyka organizuje to wydarzenie już kolejny raz. Zasady są proste — każdy może przyjść, zjeść ile chce, a płaci się tylko za truskawki zebrane do koszyczka. Dzieci są szczególnie mile widziane, gdyż będą mogły zobaczyć, skąd pochodzą owoce dostępne w supermarketach.

W tym roku cena za kilogram truskawek wynosi 12 złotych. Cena ta może się zmienić w zależności od warunków rynkowych w trakcie sezonu.

Zbiory będą możliwe każdego dnia od 23 maja, począwszy od godziny 17:00. Manfred Skrzypczyk wprowadził jednak zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w samozbiorach proszone są o zgłaszanie swojej obecności pod numerem telefonu 723 878 778 w godzinach od 18:00 do 20:00.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku plantację Manfreda Skrzypczyka odwiedzili mieszkańcy z całego województwa śląskiego. W ciągu kilku godzin zebrano wszystkie dojrzałe owoce z wyznaczonego pola. Wówczas kilogram truskawek kosztował 9 złotych.

 

One thought on “Samozbiory truskawek 2024. Właściciel zaprasza na zbieranie truskawek Księżym Lesie

  • 27 maja 2024 at 09:18
    Permalink

    fajnie, ale ważne jest to, że ludzkość nie ma technologii, która gwarantowałaby przetrwanie naszej cywilizacji za 200 lat i to wyjaśnia wszystko, co aktualnie dzieje się na świecie. Oszczędzaj energię, wspieraj naukowców jednocześnie mając nadzieję, że wykombinują jak dostarczyć nam energii. To jest najważniejsza sprawa dla całej ludzkości. Reszta to pierdołki bez większego znaczenia.

    Reply

Dodaj komentarz