fbpx

Hollywoodzki aktor ubiega się o polskie obywatelstwo

Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo. Aktor, znany między innymi z filmu “The Social Network”, oznajmił, że złożył już odpowiedni wniosek. – Podobno wszystkie dokumenty zostały zatwierdzone i czekam tylko na ostateczny podpis – powiedział w wywiadzie. Wyjaśnił również, dlaczego jest to dla niego istotne.

Jesse Eisenberg to amerykański aktor, reżyser i scenarzysta. Wystąpił m.in. w znanym filmie “The Social Network” (2010), w którym wcielił się w rolę Marka Zuckerberga.

Eisenberg był jednym z gości tegorocznego kongresu Impact’24. W swoim przemówieniu opowiedział o głębokiej więzi z Polską. Rodzina Eisenberga pochodzi z Lublina i Krasnegostawu, a przodkowie jego żony Anny Strout pochodzą z Łodzi.

W wieku dwudziestu kilku lat zacząłem obsesyjnie interesować się Polską, ponieważ chciałem poczuć więź z czymś większym niż ja sam. Mieszkając w Ameryce, czułem się trochę odizolowany — wyjaśnił w rozmowie z Marcinem Sawickim z “Dzień Dobry TVN”. — Moja rodzina pochodzi stąd, rodzina mojej żony także — podkreślał w wywiadzie dla “Głosu Wielkopolskiego”.

Jesse Eisenberg złożył wniosek o polskie obywatelstwo

W rozmowie z “Dzień Dobry TVN” aktor przyznał, że ostatnio spędzał dużo czasu w Polsce, pracując nad filmem “A Real Pain”, którego zdjęcia realizowano głównie w Polsce. Eisenberg był reżyserem, autorem scenariusza i głównym aktorem filmu. Wykorzystał w nim motywy z historii swojej rodziny.

W wywiadzie dla “Głosu Wielkopolskiego” Eisenberg wyjaśnił, że o polskie obywatelstwo stara się już “około dziewięciu miesięcy”. — Wszystkie dokumenty zostały zatwierdzone i czekam na finalny podpis — powiedział. Dodał również, że jest to dla niego ważne, aby jego żona i syn mogli spędzać więcej czasu w Polsce. Ma już polski numer PESEL.

Eisenberg zamierza także przyczynić się do poprawy relacji polsko-żydowskich. — Czuję silny związek z Polską. Uważam, że historia Żydów i Polaków jest spleciona. Myślę, że obecnie jest ona źle przedstawiana przez amerykańskich Żydów — stwierdził w wywiadzie dla TVN.

Jesse Eisenberg wystąpił w takich filmach jak “Iluzja”, “Sobowtór”, “Zombieland”, “Koniec trasy”, “Zakochani w Rzymie” czy “The Social Network”. Rola Marka Zuckerberga w tym ostatnim przyniosła mu nominację do Oscara i Złotych Globów. Jego debiut reżyserski “When You Finish Saving the World” miał premierę na Festiwalu Filmowym Sundance w 2022 roku.

Przy produkcji nowego filmu Eisenberga “A Real Pain” pracowali zarówno Polacy, jak i Amerykanie. – Nasi producenci są Polakami, kierowanymi przez Ewę Puszczyńską. Aktorzy są Amerykanami. Głównym aktorem, oprócz mnie, jest Kieran Culkin z serialu “Sukcesja”. Jest on fenomenalny w tym filmie – ocenił Eisenberg w “Dzień Dobry TVN”.

“A Real Pain” miał światową premierę na styczniowym Sundance Film Festival 2024. W nagraniu dla festiwalu Eisenberg pokazywał miejsca, które odwiedził w Polsce, szukając lokalizacji do swojego filmu.

Dodaj komentarz