fbpx

Władysław Mnich (85 l) tworzy na emeryturze piękne, drewniane dzieła

0

Jest emerytowanym prezesem Energetyki Wałbrzyskiej. Od 15 lat zajmuje się drewnem, które zawsze było jego pasją i jak sam mówi –  „to bardzo ważne, by znaleźć pasję na emeryturze”. Jego prace powstają często latami – obrazy są układane z różnych kawałków drewna grubości ok pół centymetra, więc dobieranie ich i dopasowywanie to bardzo czasochłonne zajęcie – wszystko jest robione ręcznie, przy użyciu prostych narzędzi.

Na przykład jeden z obrazów, o nazwie „Sowa” powstawał przez pół roku. Inspiracją dla Pana Władysława jest natura, by ją uszanować, dziadek posadził w zamian za wykorzystane materiały dębowy las, na pobliskiej łące – rośnie tam już kilkadziesiąt kilkumetrowych dębów.

Nie usłyszelibyśmy o Panu Władysławie gdyby nie jego wnuczek, Marcin Mnich, który postanowił w ramach prezentu na Dzień Dziadka pokazać światu jego wspaniałe dzieła.

„Historia jest taka, że obiecałem mojemu dziadkowi na dzień dziadka, że jego sztukę zobaczy cały świat. Stworzyłem mu więc konto na Instagramie i napisałem post na FB. W ciągu jednego dnia, post dotarł do Japonii, Rosji, Maroko, Brazylii i innych krajów, co bardzo ucieszyło dziadka i jak to sam powiedział: dało mu międzynarodową sławę.” – napisał Pan Marcin

Oto niektóre prace Pana Władysława.

1

 

11

 

10

 

9

 

8

 

7

 

5

 

4

 

3

 

2

Zdjęcia: instagram.com/mnichwood

Dodaj komentarz