fbpx

Kot wraz z koniem wspólnie przemierzają okolice North Devon w Anglii

Pewien kot zaczął chodzić za swoją panią do stajni. Nikt jednak nie przypuszczał, że ten bystry kot syjamski ma wrodzony talent do jazdy konnej.

Poznajcie Louisa!

Louis był jeszcze małym kotkiem, kiedy Emma Massingale, profesjonalna trenerka koni z North Devon w Anglii, ujrzała go u swoich przyjaciół. Od razu się w nim zakochała.

“Jego właściciel właśnie przechodził przez separację i nie był w stanie zatrzymać Louisa, więc oczywiście zgodziłam się go przygarnąć” – mówi Emma w wywiadzie z Love Meow.

Louis ma charakter. Niedługo po przeprowadzce do swojego nowego domu, uznał tego konia za swojego, po tym jak zaczął podążać za Emmą, pomagając jej w opiece nad stajnią.

“Na początku tylko chodził za mną do stajni i spacerował wzdłuż ogrodzeń, trącając konie swoją głową. Później zaczął wskakiwać na ich grzbiety, czasami tam po prostu siedział, a czasami od razu zeskakiwał po drugiej stronie.”

Konie cieszą się jego towarzystwem i trącają go nosem w odpowiedzi. Jeden z nich, Comet, ma bardzo łagodne usposobienie, i Louis bardzo lubi spędzać  z nim czas.

Louis i Comet często przechadzają się po lesie i wzdłuż strumienia, po czym koń zaprowadza swojego kumpla do domu.

Ten 6-letni koci jeździec wszystkim nadzoruje, jak tylko usadowi się w siodle. Uwielbia świeże powietrze i zapach lasu, dlatego z chęcią przemierza okolice, niczym rycerz patrolujący swoje ziemie.

“Comet i Louis tworzą zgraną parę. Kiedy on chce, żeby koń się zatrzymał, gryzie jego grzywę. To szalone, ale zabawnie się na to patrzy” – mówi Emma.

“Kiedy Louis się znudzi, po prostu zeskakuje, zdaje się jednak, że bardzo mu się podoba, i siedzi tam bez końca.”

“Czasem jeździmy wspólnie po wybiegu, a czasem na zewnątrz. Niekiedy także Louis wraz ze swoim bratem Remim jeżdżą razem.”

Kiedy tych dwóch jest poza domem, ludzie nie zawsze zauważają Louisa, przynajmniej dopóki nie miauknie – wtedy oglądają się ze zdumieniem.

Po dniu pełnym przygód i jazdy konnej Louis przyjacielsko trąca głową Cometa, a następnie kieruje się w stronę domu, by dołączyć do swojej rodzinki. Czas na odpoczynek.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: lovemeow.com

Dodaj komentarz