fbpx

Ciekawe miejsca w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Polska to rozległy kraj, który nawet przed nami, jego obywatelami, kryje sporo turystycznych tajemnic. Nie sposób zwiedzić go w całości i zobaczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania nasza ojczyzna. Można za to pokusić się o systematyczne odwiedzanie najciekawszych miejsc oraz odkrywanie kolejnych tajemnic, jakie skrywa Polska.

Specjalnie z myślą o turystach, który pragną rozpocząć zwiedzanie Polski od najbardziej interesujących lokalizacji, przygotowaliśmy krótkie zestawienie miejsc wartych odwiedzenia. W planowaniu wycieczki pomoże natomiast Nocowanie.pl, największy polski portal turystyczny, przy pomocy którego wyszukasz i zarezerwujesz nocleg w każdym z wymienionych poniżej lokalizacji!

Zamek Krzyżacki w Malborku

View on Malbork Castle in historcal city in the Poland.

Malbork to miasto bardzo dobrze znane wszystkim pasjonatom historii, zwłaszcza tej średniowiecznej. To właśnie w tym okresie, na jego terenie rządy sprawował zakon krzyżacki, który pozostawił po sobie nie tylko fascynującą i burzliwą historię, ale także jeden z najbardziej znanych na skalę europejską zabytków o charakterze militarnym. Mowa oczywiście o Zamku Krzyżackim w Malborku, który od lat przyciąga do siebie kolejne rzesze turystów spragnionych zbadania wszystkich jego sekretów.

Zamek Krzyżacki to jedna z najbardziej okazałych i charakterystycznych budowli na terenie naszego kraju. O jego historycznym znaczeniu świadczy chociażby fakt, że od 1997 r. znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek dzieli się na trzy części – Wysoki, Średni i Niski Zamek. Mieści w sobie wiele pomieszczeń i obiektów, w tym kaplicę, kuchnię, zbrojownię oraz… zamkową toaletę. W środku można zobaczyć, jak w jego murach toczyło się życie krzyżaków, zapoznać się z wystrojem pomieszczeń oraz zobaczyć ówcześnie używane wyposażenie i broń.

Rynek Główny w Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które kryje w sobie bardzo fascynującą historię. Najciekawsze zabytki są zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, a większość z nich skupia się wokół Rynku Głównego, który w dawnych czasach był swoistym sercem tętniącej życiem stolicy Królestwa Polskiego. Historia Rynku Głównego sięga XIII w. To największy plac w mieście i zarazem jeden z największych rynków w całej Europie.

Na Rynku Głównym można podziwiać charakterystyczną architekturę Krakowa na czele z takimi zabytkami, jak m. in. kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha i wiele innych. Na Rynku Głównym znajduje się także pomnik Adama Mickiewicza oraz pomnik Piotra Skrzyneckiego.

Oprócz tego, co widoczne na powierzchni, Rynek Główny w Krakowie kryje także sporo sekretów… pod ziemią. To właśnie pod jego chodnikami działa muzeum Kraków Podziemny, które w ciekawy i nowoczesny sposób prezentuje historię dziejów Krakowa. Wizyta w tym miejscu to swoista podróż w czasie, która pozwala poczuć na własnej skórze atmosferę panującą w Krakowie m. in. w czasach średniowiecznych.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Kolejnym miejscem, które zdecydowanie zalicza się do najciekawszych lokalizacji w naszym kraju, jest Ostrów Tumski. Stanowi on część Wrocławia i leży na Odrze, w samym sercu miasta. Co ciekawe, Ostrów Tumski ma zdecydowanie dłuższą historię od Wrocławia – według historyków to właśnie na jego terenie w czasach średniowiecznych mieścił się gród pod władzą pierwszych Piastów. Miał on powstać w okolicach X w. i składać się z drewnianej zabudowy.

Pierwszym kamiennym budynkiem wybudowanym w tym miejscu miał być natomiast zachowany do dziś kościół św. Marcina. Obecnie Ostrów Tumski nie jest już wyspą na Odrze, a zresztą miasta łączy go Most Tumski, nazywany także mostem zakochanych, ze względu na obecność na nim setek symbolicznych kłódeczek zostawianych na nim przez pary.

Dodaj komentarz