fbpx

Niesamowita „twarz Posejdona” wyłoniła się z jeziora Erie

Cody Evans, mieszkaniec miejscowości Ingersoll w Ontario, wykonał w ubiegłą sobotę ponad 10 tysięcy zdjęć jeziora Erie podczas sztormu. Jedno z nich jest naprawdę wyjątkowe, wygląda, jakby sam Posejdon wynurzył się wody.

Evans zajmuje się fotografowaniem dzikiej przyrody od 2020 roku. Jednym z jego ulubionych miejsc jest jezioro Erie do Port Stanley na południe od London, gdzie udaje się, jak tylko usłyszy prognozę zapowiadającą silne wiatry. Taka właśnie pogoda była nad jeziorem w ubiegłą sobotę.

Tego dnia Evans przygotowywał się do zdjęć przez kilka godzin.

– Było dość zimno… chyba było -11 stopni czy coś takiego – opowiada i dodaje, że nie mógł od razu zrobić zdjęć z powodu śniegu.

– Kiedy pada śnieg, jest to trudne, ponieważ światło odbija się od tego, na czym próbujesz się skupić – powiedział Evans.

W końcu przez 15 minut pojawiło się pogodowe “okno”, w którym słońce przebijało się przez chmury.

– Obserwowałem wodę, a kiedy zobaczyłem zderzające się fale, po prostu zrobiłem serię zdjęć – powiedział Evans, dodając, że jego aparat Nikon Z 9 może zrobić 20 zdjęć na sekundę.

– W ten sposób można uzyskać całą sekwencję tego, co się dzieje. Potem przeglądam wszystkie zdjęcia i znajduję te, które mi się podobają. Tak trafiłem na to jedno, idealne z niezwykłą „twarzą”.

Fotograf opowiada, że niektóre fale, które zderzały się ze sobą w ostatnią sobotę, miały ponad sześć metrów.

Warto przyjrzeć się tym zdjęciom. Przyroda nigdy nie przestaje zachwycać.

Źródło: bejsment.com, CTV News

Dodaj komentarz