fbpx

Eliksir młodości – wino, kobiety i taniec…

Niektóre czynności, takie jak aktywne życie uczuciowe, czy picie czerwonego wina, pomagają zachować młodość po 65 roku życia. Do takich ustaleń doszli autorzy ankiety przeprowadzonej wśród 1,5 tys Brytyjczyków. Do najbardziej popularnych sposobów na zachowanie młodości zaliczono: pozytywne myślenie, spędzanie czasu z rodziną oraz sen. Zdaniem ankietowanych warto także próbować nowych zajęć, rozwiązywać łamigłówki i zastanowić się nad posiadaniem czworonożnego przyjaciela. Koty i psy znacznie poprawiają nasze samopoczucie i dodają nam skrzydeł. Ważne jest też posiadanie hobby.

Wśród 40 czynności pozwalających zachować młodość, uczestnicy ankiety wskazywali na: regularne słuchanie muzyki, posiadanie czasu dla siebie i medytację. Co ciekawe, prawie 80 proc. ankietowanych przyznało, że czują się znacznie młodziej, niż wskazywałby na to ich wiek biologiczny.

W ankiecie brały udział osoby powyżej 65 roku życia. Autorzy badania doszli do wniosku, że granice procesu starzenia się są bardzo elastyczne. Jeśli chcemy opóźnić jego nadejście, to zdaniem uczestników badania warto dużo spacerować i nie zapominać o piciu wody.

Należy też od czasu do czasu wybawić się na parkiecie, czy pójść na pływalnię. Jak wykazała ankieta,częste uśmiechanie się do innych również poprawi nam samopoczucie. Zresztą nie tylko nam.

Były też mniej oczywiste podpowiedzi. Na przykład częste chodzenie do fryzjera, zdaniem Brytyjczyków, również pomoże nam zachować młodość. A także podążanie za nowymi trendami w modzie. Jak zauważają komentatorzy, zrozumienie i oswojenie się ze zmianami w różnych aspektach życia pomaga nam utrzymywać zdrową relację z młodszym pokoleniem.

Źródło: rmf24.pl

One thought on “Eliksir młodości – wino, kobiety i taniec…

  • 20 czerwca 2018 at 16:30
    Permalink

    Prawie wszystko prawidłowo, tylko zapomnieli o jednym z najważniejszych czynników zdrowego trybu życia, chodzi o regularne seksualne życie.

    Reply

Dodaj komentarz