fbpx

Para przekształciła szkolny autobus w przepiękny dom do pracy i podróży

Wynajmowanie mieszkań czy utrzymanie domów bywa dosyć kosztowne, dlatego ta para zdecydowała się porzucić siedzący tryb życia na rzecz większej wolności i możliwości podróżowania.

Josh i Emily Scherrer pobrali się w wieku około 30 lat. Oboje pracują jako inżynierowie i w 2020 roku całkowicie przeszli na pracę zdalną.

Początkowo połączyła ich miłość do podróżowania i wspólna ambicja, by robić tego więcej. W styczniu 2021 roku zdecydowali się na odważny krok i kupili szkolny autobus z zamiarem przekształcenia go w dom na kółkach. Autobusy szkolne są tańsze niż gotowe domy mobilne i oferują więcej miejsca. Para potrzebowała dwóch oddzielnych biur do pracy.

Pracując w weekendy i wieczorami, potrzebowali 18 miesięcy, aby przekształcić stary autobus w ich „skoolie”  – nowoczesny termin, który szybko wniknął w amerykańską świadomość i odnosi się do szkolnego autobusu, który został odnowiony i przekształcony w coś nowego, jak ten, który został przekształcony w hostel, czy inny, który służy jako lokal pod wynajem w Airbnb.

Dom na kółkach posiada sufity z drewna klonowego, prysznic, pełnowymiarową kuchnię, panele słoneczne i internet satelitarny. Przekształcenie to kosztowało 80 000 dolarów, co, jak przyznali Scherrerowie w rozmowie z Business Insider, jest kwotą znacznie wyższą niż typowa dla konwersji “skoolie”.

„Nie musimy płacić za bilety lotnicze ani hotele, więc możemy doświadczyć więcej za nasze pieniądze,” powiedziała Emily Scherrer BI. „Nasze wydatki zależą od miejsca, gdzie parkujemy i od udogodnień, które znajdziemy”.

„Południowo-zachodnie Stany Zjednoczone mają dużo terenów dostępnych do użytku publicznego… wolimy korzystać z tego typu terenów niż z ośrodków kempingowych, co pozwala nam zaoszczędzić dużo pieniędzy” – dodała.

To dobrze, ponieważ życie w skoolie nie jest tak tanie, jak myśleli. Paliwo kosztuje około 300 dolarów miesięcznie, w zależności od tego, jak często podróżują, a ubezpieczenie ich domu mobilnego na rok to koszt około dwóch tysięcy dolarów. Satelitarny internet to również niemały wydatek, wynoszący 150 dolarów miesięcznie. Opróżnianie zbiornika septycznego autobusu również wiąże się z opłatą i musi być wykonane około dwa razy w miesiącu.

Do tej pory Scherrerowie zabrali swój mobilny dom do Alaski, Nowego Meksyku, Teksasu i Kolorado, i chociaż początkowe i miesięczne wydatki na ich autobus były wyższe niż przypuszczali, udało im się znaleźć pieniądze w budżecie na zakup kawałka ziemi w Idaho, gdzie planują ostatecznie się osiedlić.

Podróżowanie w młodym wieku przyniosło im niezmiernie wartościowe doświadczenia. Gdy nadejdzie czas na budowę domu na własnej ziemi, będą już wiedzieć, że mają doskonałe narzędzie do wakacji – ich skoolie, które zostanie z nimi przez długi czas.

Dodaj komentarz