fbpx

Sapioseksualizm – 10 oznak na to, że bardziej niż sprawy materialne pociąga cię inteligencja

Sapioseksualizm to rodzaj preferencji, w której za bardziej pociągającą uznaje się inteligencję partnera, a nie jego cechy fizyczne. Osoba sapioseksualna uważa, że inteligencja jest bardziej intrygująca, ważniejsza, i zarazem bardziej atrakcyjna od pięknych rysów twarzy, ciała, czy majątku.

Oto 10 najważniejszych oznak na to, że ty również należysz do tej grupy.

 

 1. Uwielbiasz głębokie rozmowy.

Jedna głęboka, znacząca rozmowa jest dla ciebie o wiele ważniejsza niż sto płytkich pogawędek. Inspirują cię konwersacje, które pobudzają twój umysł, nakłaniają do myślenia. To sprawia, że taki rozmówca staje się w twoich oczach niezwykle atrakcyjny.

 

 1. Cenisz inteligencję bardziej niż wygląd.

Inteligencja przyciąga twoją uwagę. To prawda, że pierwsze, co dostrzegamy u drugiej osoby, to jej wygląd. Ty jednak na tym się nie zatrzymujesz, i skupiasz się raczej na tym co ktoś ma w głowie i w sercu. Jeśli komuś tego brakuje, nie weźmiesz takiej osoby na poważnie, bez względu na atrakcyjność fizyczną.

 

 1. Doceniasz inteligencję emocjonalną.

Zdajesz sobie sprawę z wysiłku jakiego potrzeba, żeby osiągnąć pewien poziom emocjonalnej inteligencji. To dlatego tak bardzo szanujesz to u drugiej osoby. Ludzie z najpiękniejszymi wnętrzami doświadczyli od życia najbardziej bolesnych lekcji. Siła, która pozwoliła im iść do przodu i zmienić ten ból w coś pozytywnego, przykuwa twoją uwagę.

 

 1. Dajesz sobie dużo czasu na poznanie innych.

Ludzie zyskują u ciebie na atrakcyjności z upływem czasu. Im bardziej kogoś znasz, tym bardziej potrafisz zadurzyć się w jego inteligencji. I to może być nawet osoba, która na początku zupełnie cię nie interesowała. Pociąga cię jej sposób postrzegania świata, i to dlatego potrzebujesz czasu, żeby dobrze ją poznać.

 

 1. Denerwują cię błędy gramatyczne lub slang.

Trzymasz się z dala od osób, które używają słów takich jak “poszłem” lub “wziąść”. Co więcej, przewracasz oczami za każdym razem, jak widzisz “co u cb” i “3maj się” w wiadomości tekstowej. Z drugiej strony jednak, kiedy poznasz kogoś, kto wyraża się poprawnie zarówno w rozmowie twarzą w twarz, jak i przez SMS-y, zaczynasz się tą osobą bardziej interesować.

 

 1. Nie bardzo wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia.

Według ciebie miłość od pierwszego wejrzenia jest praktycznie niemożliwa, nie potrafisz sobie jej wyobrazić. Musisz być raczej pod wrażeniem czyjejś inteligencji i serca, zanim zaczniesz czuć coś więcej. To dlatego w twoim przypadku zakochiwanie się trwa dłużej.

 

 1. Jesteś wybredny

Twoja rodzina i przyjaciele z pewnością byliby co do tego zgodni. Osoby z twojego otoczenia uważają, że ciężko cię zadowolić, i nie potrafią zrozumieć, dlaczego musi minąć dużo czasu, zanim się ustatkujesz. Nie myślą tak jak ty, dlatego uważają, że twoje podejście jest nieco dziwne. Nie wiedzą, że ty potrzebujesz czasu, żeby kogoś naprawdę dobrze poznać, zanim otworzysz dla niego swoje serce.

 

 1. Rzeczy materialne nie robią na tobie wrażenia

Podczas gdy wiele osób ceni pieniądze i dobytek bardziej niż zasady moralne, u ciebie jest zupełnie na odwrót. Nie obchodzi cię status finansowy danej osoby. Bardziej interesuje cię to, jak gospodaruje swoim umysłem i duszą.

 

 1. Ciągle pragniesz nowej wiedzy

Masz duże aspiracje, dążysz do tego, żeby zwiększyć swoją inteligencję i poszerzyć horyzonty. To dlatego cenisz osoby, które pracują nad sobą, i są wystarczająco odważne, żeby mierzyć się z napotkanymi wyzwaniami. Idealna randka to według ciebie głęboka, znacząca rozmowa, dużo kontaktu wzrokowego i pobudzony umysł. Dlatego też jednonocne przygody nie są dla ciebie.

 

 1. Potrafisz wysłuchać

Masz wyjątkowe zdolności słuchania drugiej osoby. Jedną z twoich ulubionych rzeczy jest słuchanie o czyichś najśmielszych marzeniach i niezwykłych przemyśleniach na temat sensu życia. To pozwala ci na poznanie różnych punktów widzenia, przede wszystkim jednak pociąga cię, kiedy druga osoba z pasją opowiada o tematach, które ją ekscytują.

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: iheartintelligence.com

2 thoughts on “Sapioseksualizm – 10 oznak na to, że bardziej niż sprawy materialne pociąga cię inteligencja

 • 27 stycznia 2020 at 14:23
  Permalink

  U mnie jest 10/10. To dobrze cz źle?

  Reply
 • 23 czerwca 2020 at 00:17
  Permalink

  Trudno nie zgodzić się, od lat mówię, że najważniejszy seksualny organ to mózg.

  Reply

Dodaj komentarz