fbpx

Holandia: Polacy uratowali rodzeństwo z płonącego budynku

1

Polacy uratowali w Hadze dwójkę dzieci skaczących z płonącego mieszkania – podaje serwis mojaholandia.nl. Holenderska prasa jest zachwycona postawą naszych rodaków.

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek. W kamienicy w dzielnicy Morgenstond doszło do zaprószenia ognia. Jedenaście osób zostało rannych, sześć nadal leży w szpitalu. Jak podaje serwis mojaholandia.nl, polscy bracia Michał i Marcin pomogli uciekającym przez balkon dzieciom.

– To nie była ręka mojego brata, ale ręka Boga – mówi Marcin, opowiadając o wyczynie brata, który złapał skaczącego przez okno chłopca.

Z pomocą dziewczynce pośpieszył za to brat Michała, Marcin. Mimo że nie udało mu się unieść dziecka, skutecznie zamortyzował jego skok.

30-letni Michał i o trzy lata młodszy Marcin nie czują się bohaterami, ale według relacji świadków zachowali się w sposób niezwykły. Jako jedyni zareagowali i ruszyli z pomocą.

– Michał złapał w powietrzu chłopczyka, jakby był Spidermenem – relacjonuje jeden z obserwatorów.

Jak podaje serwis mojaholandia.nl, płonące mieszkanie zajmowała prawdopodobnie rodzina z Kolumbii, małżeństwo z trójką dzieci.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/holandia-polacy-uratowali-rodzenstwo-z-plonacego-budynku/d5dr4

Dodaj komentarz