fbpx

Nowa atrakcja na południu Polski. Wielkie otwarcie już w czerwcu

W stolicy Małopolski powstało innowacyjne centrum, przeznaczone dla całych rodzin. To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych muzeów, oferująca wystawy, restauracje, interaktywne sale oraz atrakcyjny ogród na dachu.

Na al. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego w Krakowie powstał imponujący, nowoczesny obiekt, który już został przekazany przez głównego wykonawcę, firmę HOCHTIEF Polska S.A. Na zwiedzanie centrum przyjdzie jednak jeszcze poczekać, gdyż jego drzwi otworzą się dopiero 21 czerwca br. podczas oficjalnego inauguracji Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Hit nadchodzących wakacji?

W Cogiteonie z pewnością nie zabraknie rozrywki dla osób w każdym wieku. „Swoim profilem będziemy odróżniać się od funkcjonujących już w regionie instytucji naukowych i edukacyjnych, czy też muzeów” – zapewniają twórcy na stronie internetowej centrum.

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć zarówno stałe, jak i czasowe ekspozycje. Główna wystawa stała zatytułowana „Człowiek i jego marzenia” skupia się na ponad stu interaktywnych eksponatach podzielonych na pięć tematycznych obszarów. Centrum oferuje także laboratoria i pracownie wyposażone w nowoczesne narzędzia takie jak drukarki 3D, wycinarki laserowe, czy liofilizatory, gdzie odbywać się będą warsztaty i demonstracje. Możliwość relaksu zapewnią miejscowa restauracja i kawiarnia.

Na dachu budynku zaprojektowano unikatowy, ogólnodostępny ogród – pierwszy tego typu w Krakowie. Całość otacza park z 296 drzewami oraz naukowy plac zabaw z eksponatami na świeżym powietrzu.

Atrakcja dla całych rodzin

W Cogiteonie znajdzie się także multimedialna Strefa Emocji, wystawa przyrodnicza skierowana do przedszkolaków oraz naukowy sklep Cekwadrat. Misją centrum jest promowanie nauki poprzez zabawę.

Sprzedaż biletów na wstęp do centrum jeszcze się nie rozpoczęła, a ceny biletów pozostają nieznane. Na stronie internetowej centrum znajduje się jedynie informacja o możliwości zakupu biletów przez system online, umożliwiający wybór z różnorodnych atrakcji i dostępnych dat.

Projekt został sfinansowany częściowo z funduszy Unii Europejskiej. Całkowity koszt wyniósł 284 mln zł, z czego 196 mln zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Źródło: cogiteon.pl

Dodaj komentarz