fbpx

Rapujące babcie podbijają serca fanów

„Suni i Siedem Księżniczek” – to zespół ośmiu kobiet w wieku 80 lat z Korei Południowej, które jako rapujące seniorki zyskały popularność zarówno w swojej lokalnej społeczności, jak i poza nią. Ich osiągnięcia są żywym dowodem na to, że wiek to tylko liczba, a prawdziwą wartość ma entuzjazm do życia i nieugaszona radość.

Seniorki przenoszą swój zapał na scenę poprzez taniec i śpiew, opowiadając w rapie o codzienności na wsi. Ich działalność wnosi świeżość do cichej, wiejskiej społeczności dotkniętej problemem malejącej liczby mieszkańców.

Od momentu swojego debiutu w ubiegłym roku w centrum kultury w Chilgok, w prowincji Północny Gyeongsang, niedaleko Seulu, „Suni i Siedem Księżniczek” zdobyły miano lokalnych celebrytek.

„Odczuwam, jakbym odmładzała się z każdym dniem… Mimo wieku, ciągle czuję ekscytację” – wyznała Park Jeom-Sun, 81-letnia liderka zespołu, znana jako „Suni”, po jednym z występów w edukacyjnej instytucji.

Już na początku swojej kariery, grupa cieszyła się wsparciem 150-osobowego grona fanów. Ich rozgłos przekroczył granice Chilgok, prowadząc do występów w telewizji i zgromadzenia ponad 77 tys. odsłon na YouTube.

Te dynamiczne starsze panie zyskały uznanie w czasach demograficznego wyzwania. Korea Południowa mierzy się ze starzeniem społeczeństwa, jedna piąta obywateli przekroczy niedługo wiek 65 lat. Wsie jak Chilgok szczególnie odczuwają skutki odpływu młodych ludzi do większych miast.

Park Jeom-Sun opowiedziała, że występy w kapeluszach, metalowej biżuterii i luźnych spodniach sprawiają, że ona i jej towarzyszki z zespołu odnawiają młodość, dzieląc się swoją pasją do rapu o wiejskim życiu.

Dodaj komentarz