fbpx

Para z Nowej Zelandii zapobiega niewolnictwu w Indiach

Torby z organicznej bawełny nazwane imieniem kobiety Freeset znalazły się w sercu biznesu, który pomaga zapobiegać prostytucji w Indiach.

W roku 1999 Kerry i Annie Hilton z Nowej Zelandii opuścili swój kraj wraz z czwórką dzieci, aby rozpocząć prace wraz z biednymi w Kalkucie. Kiedy wprowadzili się do nowego domu odkryli, że wieczorem ich dzielnica zamienia się w istny targ ciałami. Kiedy zapoznali się z sytuacją w sąsiedztwie, wpadli na pomysł zatrudniania kobiet i przywracania im poczucia własnej wartości. Szycie toreb zapewniło im miejsce pracy i nadzieję na lepszą przyszłość dla swoich dzieci.

Freeset to kobieta, której historie przedstawiono na torbie. Freeset wraz z 6000 innymi kobietami była prostytutką w Północnej Kalkucie. Nie wybrała jednak swojego zawodu – to on wybrał ją z powodu jej biedy.

Wciąż mieszka w tej samej okolicy, ale zamiast sprzedawania ciała, sprzedaje zrobione przez siebie torby nazwane jej imieniem.
Teraz ma wybór- może pracować w normalnych godzinach za uczciwe pieniądze, aby odbudować swoją godność oraz nauczyć się czytać i pisać. Teraz jej córka nie musi stawać na ulicy sprzedając ciało, tak jak kiedyś jej matka.

Freeset zaczęła produkować torby z jutu, naturalnej tkaniny dostępnej w Indiach, ale co najważniejsze, ma wokół pomocnych i życzliwych luszi, z którymi pracuje w wytwórni, gdzie wszyscy traktowani są o niebo lepiej, niż niewolnicy w fabrykach należących do międzynarodowych korporacji.

Firma o jej imieniu działa już w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii. Można u nich kupić aktówkę, torbę na prezenty, zakupy a także koszulki i wiele innych.
Kupując torbę Freeset pomagasz tworzyć historię wolności.

 

Źródło: http://www.goodnewsnetwork.org/civics/freeset-bags-intro.html

Dodaj komentarz