fbpx

Masowe nagie zdjęcie na australijskiej plaży

Tysiące ludzi rozebrało się do masowego nagiego zdjęcia na australijskiej plaży Bondi Beach w Sydney, aby zwiększyć świadomość na temat raka skóry. Zdjęcie zrobił amerykański fotograf Spencer Tunick.

Spencer, znany z organizowania masowych nagich sesji zdjęciowych w najsłynniejszych miejscach na świecie, kazał uczestnikom ułożyć się w kilku pozach na plaży, zanim wielu z nich zanurzyło się w oceanie.

Nowojorski artysta współpracował z organizacją charytatywną przy instalacji nagiej sztuki, żeby zwiększyć świadomość na temat czerniaka, czwartej najczęstszej postaci raka w Australii.

Rząd federalny szacuje, że w tym roku w Australii zostanie zdiagnozowanych ponad 17 000 nowych przypadków raka skóry, a ponad 1200 Australijczyków umrze z powodu tej choroby.

W zdjęciu wzięło udział około 2500 osób.

Uczestniczka, Robyn Lindner, powiedziała, że musiała walczyć sama z sobą i przekroczyć swoje granice, aby rozebrać się do sesji.

„Byłam przerażona i po zdjęciu muszę przyznać, że myślałam: „Co ja zrobiłam?”.

„Ale było wspaniale, wszyscy mieli naprawdę dobre humory, wszyscy byli naprawdę pełni szacunku i po prostu było naprawdę zabawnie” – powiedziała pani Lindner w wywiadzie dla Reuters.

 

 

Źródło: f7dobry.com

 

Dodaj komentarz