fbpx

Czesi ujawniają swój sposób, jak wyraźnie spowolnić koronawirusa

W sieci pojawił się film, przetłumaczony na 35 języków, w którym Czesi opisują, jak udało im się zahamować pandemię w ich kraju. 

Główną rekomendacją Czechów jest korzystanie z maseczek, nawet tych wykonanych własnoręcznie. Choć nie są one w stanie zapewnić pełnej ochrony osobistej, to mają duże znaczenie dla spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Badania udowadniają, że maseczki w stanie zatrzymać aż 95-100% wirusów u osób zarażonych, które wydostają się na zewnątrz w trakcie oddychania, kaszlu i kichania.

Nosiciele wirusa zarażają najbardziej w ciągu kilku pierwszych dni, kiedy nie mają jeszcze symptomów choroby, dlatego zaleca się, aby maseczki nosili wszyscy.

Testy przeprowadzone zostały przez dwie największe uczelnie techniczne, a wyniki badań stanowią jednocześnie zalecenia wydane przez zespół ekspertów COVID CZECHIA, koordynowany przez rektora Politechniki Czeskiej w Pradze.

Zespół ekspertów składa się z wirusologa, epidemiologa, lekarzy ze specjalizacją w zakresie ochrony populacyjnej, chemików i fizyka specjalizujących się w dziedzinie filtracji. Grupa stanowi organ doradczy przy Radzie Ministrów Republiki Czeskiej w Pradze. Obecnie w całym kraju noszenie masek jest obowiązkowe. Aby spowolnić rozwój epidemii i ocalić ludzkie życia, prosimy o udostępnienie niniejszej wiadomości jak największej liczbie osób. #Masks4All: „Ja chronię Ciebie, Ty chronisz mnie.”

Dodaj komentarz