fbpx

“Despacito” Luisa Fonsiego z historycznym rekordem. Ponad 6 mld wyświetleń na YouTube

Teledysk to piosenki “Despacito” jako pierwsze wideo w historii YouTube’a osiągnął wynik 6 mld wyświetleń. Wakacyjny przebój Luisa Fonsiego zostawił konkurencję daleko w tyle – “Shape of you” Eda Sheerana ma niecałe 4,1 mld, a “See You Again” rapera Wiz Khalify w duecie z Charlie Puthem niewiele ponad 4 mld.

“Despacito”, czyli największy przebój portorykańskiego piosenkarza Lisa Fonsiego, bił kolejne rekordy popularności, gdy tylko pojawił się na rynku – jako singiel został wydany 13 stycznia 2017 roku. Utwór był niekwestionowanym liderem w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Australii, Austrii, Belgii, Danii, Ekwadorze, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kolumbii, Meksyku, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech i oczywiście Polsce.

Luis Fonsi w związku z gigantyczną popularnością utworu na całym świecie stał się międzynarodowym ambasadorem Portoryko na świecie. 39-latek urodził się w stolicy kraju, San Juan. W jego przeboju zrealizowanym z pomocą rodaka, Daddy Yankee, pojawia się zaproszenie na portorykańskie plaże. Wizerunek wokalisty pojawia się na oficjalnej stronie Portoryko wraz reklamowym hasłem, “Im dłużej zostaniesz, tym lepiej będzie”.

Czytaj więcej na: kultura.onet.pl

Dodaj komentarz