fbpx

Wegańska firma kupiła 6000 hektarów lasów deszczowych Amazonii, aby je chronić

„Katastrofa, która dotyka lasy deszczowe Amazonii, porusza nas wszystkich. Zmiany klimatu są bezpośrednim wynikiem działalności człowieka i musimy z nimi walczyć” – oświadczył współzałożyciel i dyrektor generalny VeganNation, Isaac Thomas.

Izraelska organizacja VeganNation, która stworzyła globalną platformę handlu elektronicznego i sieć społecznościową dla wegan na całym świecie zasilaną własną cyfrową walutą VeganCoin, wydzierżawiła na 10 lat 6000 hektarów lasów deszczowych Amazonii, aby chronić je przed dewastacją. Firma udostępni nabytą ziemię lokalnym grupom zajmującym się ochroną przyrody, które będą działać na rzecz edukacji i zwiększania świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Dzięki naszej inicjatywie obszar lasów deszczowych będzie wolny od eksploatacji i nawet rząd brazylijski nie będzie w stanie ścinać tamtejszych drzew. – czytamy w oświadczeniu firmy

Pomysł dzierżawy lasów narodził się podczas niszczycielskich pożarów, które miały miejsce w lasach deszczowych na początku sierpnia.

Firma VeganNation połączyła również siły z czterema lokalnymi drużynami piłkarskimi – Remo, Paysandu, National i Iranduba.

VeganNation jest świadoma faktu, że promowanie weganizmu jest ważnym krokiem w walce z kryzysem globalnego ocieplenia i zwiększaniem świadomości poprzez lokalne projekty środowiskowe wśród społeczności brazylijskiej. Współpraca z czterema brazylijskimi drużynami piłkarskimi pozwala nam dalej realizować misję wspólnej pracy nad stworzeniem lepszego świata – komentuje dyrektor generalny VeganNation, Isaac Thomas.

Dorzecze Amazonki zajmuje obszar ok 7 mln km kwadratowych, z czego 5,5 mln kwadratowych stanowią lasy deszczowe, 60 proc. z nich znajduje się w Brazylii.

Amazonia jest domem dla prawie 400 plemion, w których żyje około 1 mln ludzi. Występuje tam 2/3 wszystkich gatunków zwierząt i roślin na świecie, co czyni ją najbogatszym, najbardziej różnorodnym biologicznie ekosystemem na świecie.

Zachowanie bioróżnorodności w lasach deszczowych jest konieczne dla zapewnienia ciągłości podstawowych procesów ekologicznych.

Źrodło: fpiec.pl, vegannation

Dodaj komentarz