fbpx

Polskie gimnastyczki przywiozły 5 medali z zawodów w San Marino

Podczas zawodów San Marino Cup w gimnastyce artystycznej, polskie gimnastyczki zdobyły w sumie pięć medali.

Turniej, który miał miejsce w malowniczym San Marino, został podzielony na trzy kategorie wiekowe: pre junior, junior oraz senior. W każdej z nich nasze gimnastyczki dawały powody do dumy i radości.

Laura Lewińska, młoda utalentowana zawodniczka z kategorii pre junior, zaprezentowała niesamowite umiejętności, zdobywając trzy złote medale. Była najlepsza w konkurencjach: wielobój, układ z obręczą oraz układ z piłką. Wspomnieć warto, że talent do gimnastyki jest w rodzinie Lewińskich mocno zakorzeniony. Siostra Laury, Liliana Lewińska, również nie zawiodła i triumfowała w kategorii junior w wieloboju. To potwierdzenie, że siostrom Lewińskim trudno jest znaleźć godnych rywalek na arenie międzynarodowej.

Kategoria senior była również pełna emocji. Emilia Heichel stanęła na trzecim stopniu podium, potwierdzając, że Polska ma silne reprezentantki w każdej kategorii wiekowej.

Należy również podkreślić świetne występy innych polskich zawodniczek. Laura Tłaczała zajęła godne szóste miejsce, a Amelia Tomalczyk, druga z naszych juniorek, uplasowała się na dziewiątym miejscu. Wśród seniorów w top osiem weszła również Nadia Schmidt.

Ten turniej był nie tylko okazją do zdobywania medali, ale także doskonałym doświadczeniem dla młodszych zawodniczek, które miały okazję rywalizować na arenie międzynarodowej i czerpać doświadczenie od bardziej doświadczonych koleżanek.

Podsumowując, San Marino Cup był dla polskiej gimnastyki artystycznej prawdziwym triumfem. Świadczy to o ogromnym talencie naszych gimnastyczek i dobrze rokuje na przyszłe imprezy międzynarodowe. Polska gimnastyka artystyczna ma się czym chwalić, a nasze reprezentantki udowodniły, że są w czołówce światowej elity.

Dodaj komentarz