fbpx

Ekranizacja „Chłopów” zachwyciła widzów w Toronto

Publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto nagrodziła owacjami na stojąco twórców filmu „Chłopi”. To animacja malarska, która, jak twierdzą pierwsi widzowie, „zapiera dech w piersiach”. Po ogromnym sukcesie „Twojego Vincenta”, DK i Hugh Welchmanowie nie zwalniają tempa. Czy po zaszczytnym przyjęciu w Toronto czeka ich kolejna nominacja do Oscara?

Ten duet reżyserski, mający w dorobku Europejską Nagrodę Filmową i nominacje do Złotego Globu oraz Oscara za „Twojego Vincenta”, ponownie przyciągnął uwagę krytyków i publiczności. W ich najnowszym dziele nie brakuje artystycznego piękna i emocji.

Twórcy, w tym DK Welchman i Hugh Welchman, razem z obsadą – w skład której wchodzi m.in. Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk (który wcielił się w postać Vincenta van Gogha w poprzednim filmie), Sonia Mietielica oraz Ewa Kasprzyk – uczestniczyli w światowej premierze. Ważną rolę w tworzeniu filmu odegrał też L.U.C., odpowiedzialny za muzykę.

Reakcje krytyków są zachwycające. Larry Fried z Rotten Tomatoes określił „Chłopów” jako „jedno z największych osiągnięć animacji”, podczas gdy brytyjski historyk, Andrew Roberts, przyznał, że zapominał, że ogląda malowane obrazy, tak był zafascynowany. Inni krytycy również podkreślali unikalność i artystyczne podejście filmu.

Nie można też zapomnieć o unikalnej technice, w jakiej powstało to dzieło – animacji malarskiej. DK Welchman podkreślił różnice między „Chłopami” a „Twoim Vincentem”, wskazując na dynamiczność i rozmach nowego filmu. Aby oddać hołd tradycji malarskiej, studio BreakThru Films najpierw nakręciło film z aktorami, a następnie ponad 100 malarzy w kilku krajach tworzyło olejne obrazy, które stały się kluczowymi klatkami filmu. Zaangażowanie w projekt było imponujące, z malarzami poświęcającymi ponad 200 000 godzin pracy.

Tak imponujący projekt z pewnością zostanie doceniony w branży filmowej. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój kariery „Chłopów” na światowej arenie filmowej.

 

Dodaj komentarz