fbpx

Gdy autystyczny chłopiec nie zdał egzaminu, jego nauczycielka wysłała mu poruszający list

Nauczycielka napisała list do swojego 11-letniego ucznia po tym, jak chłopcu nie udało się zdać testów sprawdzających dotychczas zdobytą wiedzę. – Egzaminy te sprawdzają tylko niektóre twoje umiejętności – napisała pedagog. Wzruszona mama ucznia zamieściła list w mediach społecznościowych.

11-letni Ben Twist zdawał egzaminy SATs, których zadaniem jest sprawdzenie zdobytych do tej pory umiejętności pisania, liczenia oraz czytania ze zrozumieniem. Niestety choć chłopiec bardzo się starał, testów nie udało mu się zaliczyć. W związku z tym do ucznia i jego rodziców swój list skierowała Ruth Clarkson, nauczycielka chłopca z Lansbury Bridge School & Sports College.

„Chcę żebyś zrozumiał, że egzaminy te sprawdzają tylko niektóre twoje umiejętności – czytamy w liście. Pedagog zauważyła w nim, że Ben ma wiele innych talentów, które nie są sprawdzane tymi testami. Wśród nich wymieniła m.in. talent artystyczny, sukcesy sportowe, umiejętności muzyczne, a także jego dobroć. – „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wszystkie te różne talenty i umiejętności robią z ciebie tak szczególną osobę, jaką jesteś” – napisała nauczycielka. Korespondencja poruszyła mamę chłopca, która zamieściła zdjęcie listu w mediach społecznościowych.

List wywołał duże zainteresowanie. Internauci nie ukrywają, że są zachwyceni zachowaniem nauczycielki, ale i zachowaniem matki. – Brawo. Gdyby tylko inne szkoły robiły tego typu rzeczy. Dobra robota – napisał Eden Brewery. – Brawa dla ciebie! Doskonałe rodzicielstwo – napisała The Red Witch. – Niesamowite. Dobra robota mamo – napisał Clive. – Piękny list. Dobra robota Ben, dobra robota szkoło – napisał Jamie Arnold.

2

Źródło: tvn24

 

Dodaj komentarz