fbpx

Trzech młodych mężczyzn zaprasza do swojego stolika starszą wdowę, żeby nie musiała jeść samotnie

Trzech młodzieńców z Alabamy nauczyło się czegoś bardzo ważnego o życiu, kiedy usiedli przy stole ze starszą nieznajomą: “Odwiedźcie swoich dziadków. Oni za wami tęsknią.” To ciekawe spotkanie dało im wiele do myślenia. Wszystko zaczęło się, kiedy grupka przyjaciół postanowiła dołączyć do siedzącej samotnie kobiety w miejscowej restauracji.

Jamario Howard i jego koledzy, JaMychol Baker i Tae Knight, czekali na swoje zamówienie w knajpie Brad’s w mieście Oxford, Alabama, kiedy zauważyli samotnie jedzącą kobietę gdzieś w kącie – “Pomyślałem wtedy, ‘Kurczę, nie chcę, żeby musiała tak sama jeść’” – pisze Howard na Facebooku. – “Dlatego po chwili zdecydowałem się do niej podejść i zapytać, czy mogę się dosiąść.”

Kobieta zgodziła się i oboje zaczęli rozmawiać. – “Po chwili dowiedziałem się, że umarł jej mąż, a jutro byłaby ich 60. rocznica ślubu” – pisze Howard. – “Od razu złożyłem swoje kondolencje i poprosiłem, żeby usiadła ze mną i moimi przyjaciółmi, na co z chęcią się zgodziła.”

Troje przyjaciół wraz z kobietą zjedli wspólnie posiłek. Ich wspólne zdjęcie obiegło internet, ponad 44 tysiące osób udostępniło post Howarda.

“Trzeba być zawsze uprzejmym dla innych” – mówi Howard. – “Nigdy nie wiadomo, co przeżywa „na pozór” obca nam osoba.” – Dodaje także, że to spotkanie zmieniło jego pogląd na życie i to, jak teraz postrzega innych. – “Każdy ma jakąś historię, więc nie oceniajmy! I, ludzie, nie wiem jak mam to powiedzieć dobitniej. ODWIEDZAJCIE SWOJĄ MAMĘ I DZIADKÓW. Oni za wami tęsknią!”

Starsza wdowa poruszyła serca trzech młodych mężczyzn – a oni poruszyli tysiące innych, dzieląc się tą pełną życzliwości historią.

 

Źródło: cbsnews.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz