fbpx

Żołnierz WOT uratował dziewczynkę z pożaru, sam został poparzony

Mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego wyniósł kilkuletnią dziewczynkę z płonącego mieszkania. Mężczyzna, który pełni służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej, sam odniósł obrażenia. Dziewczynce nic się nie stało.

O bohaterskiej postawie swojego żołnierza poinformowały w komunikacie prasowym Wojska Obrony Terytorialnej. Jak przekazano, do zdarzenia doszło w piątek, 15 października. Szeregowy Marcin Piotrowski z okien swojego mieszkania zauważył pożar w lokalu piętro niżej. Wiedział, że wewnątrz znajduje się kilkuletnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online. Do płonącego mieszkania wszedł przez okno.

— Wśród dymu zobaczyłem spanikowaną, krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno — przekazał cytowany w komunikacie WOT żołnierz.

Szeregowy Piotrowski wrócił się, aby przeszukać mieszkanie, chciał mieć pewność, że już nikt tam nie przebywa.

„Kiedy szer. Piotrowski sprawdzał mieszkanie, doszło do wybuchu, którego fala go przewróciła i poparzyła. Żołnierz, otwierając zamki drzwi, wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom straży pożarnej” — napisano na stronie WOT.

Dodano, że „dziewczynka z pożaru wyszła bez szwanku”, ale żołnierz, który ją ratował, z poparzeniami trafił do szpitala.

Pożar wybuchł w łazience

Jak przekazał Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, informacja o pożarze łazienki w mieszkaniu przy ulicy Jaśminowej wpłynęła o godzinie 12.46.

— Do tego zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono zadymienie klatki schodowej. Przed wejściem do budynku znajdował się mężczyzna z wyraźnymi oparzeniami szyi i twarzy. Mężczyzna przekazał informację, że pomagał dziewięcioletniej dziewczynce w ewakuacji. Poinformował też, że pożar objął łazienkę w mieszkaniu na parterze budynku wielorodzinnego — poinformował Stefaniak.

Strażacy ewakuowali z budynku jeszcze dwie osoby, które znajdowały się w mieszkaniu na ostatnim piętrze i nie mogły go opuścić ze względu na zadymienie klatki schodowej.

— W wyniku tego zdarzenia do szpitala został zabrany mężczyzna, który pomagał dziecku w ewakuacji — przekazał Stefaniak.

—Dziewczynka podziękowała i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze. Lepiej, niż to wyglądało — powiedział cytowany w komunikacie WOT Marcin Piotrowski.

One thought on “Żołnierz WOT uratował dziewczynkę z pożaru, sam został poparzony

Dodaj komentarz