fbpx

Australia otwiera granice dla turystów

Australijskie władze planują stopniowe otwieranie granic dla turystów – poinformowała w poniedziałek agencja dpa.

Według zapowiedzi ministra turystyki Dana Tehana, przed Bożym Narodzeniem Australia będzie mogła, po półtora roku odcięcia się od świata, wznowić międzynarodowy ruch graniczny i otworzyć się na turystów.

“Można zacząć wpuszczać wszystkich”

—Naszym priorytetem jest sprowadzenie Australijczyków do domu — wyjaśnił Tehan i dodał, że jego zdaniem przed Gwiazdką “można zacząć wpuszczać wszystkich, w tym zagranicznych wczasowiczów”.

Warunkiem otwarcia granic było 80-procentowe zaszczepienie dwoma dawkami całej australijskiej populacji powyżej 16. roku życia.

Do minionego weekendu zdołano w pełni zaszczepić przeciw Covid-19 68 proc. dorosłych mieszkańców Australii; 85 proc. otrzymało dotąd jedną dawkę szczepionki.

Stopniowe otwieranie kraju

W ubiegłym tygodniu premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet zapowiedział na 1 listopada ponowne otwarcie granic regionu. Wyjaśnił, że 14-dniowa kwarantanna nie będzie obejmować osób w pełni zaszczepionych.

Australijski premier Scott Morrison doprecyzował informacje, podając, że kraj będzie otwierany stopniowo, a w pierwszej kolejności nowe przepisy będą miały zastosowanie wobec obywateli Australii i osób zamieszkujących na stałe na terytorium tego kraju.

Wskutek zamknięcia granic wielu Australijczyków nie mogło wrócić do domu z zagranicznych wyjazdów, a 25 mln mieszkańców kontynentu musiało zrezygnować z międzynarodowych podróży.

 

 

Dodaj komentarz