fbpx

Nietypowa akcja strażaków, uratowali trzydniowego źrebaka

Trzydniowy źrebak wpadł do jednego z kanałów i nie potrafił się z niego wydostać. Z pomocą przybyli strażacy, którzy błyskawicznie uratowali zwierzaka z opresji.

Strażacy z Northamptonshire opublikowali film z akcji, w której uratowali młodego źrebaka, uwięzionego w kanale. Nie wiadomo jak długo źrebię przebywało w wodzie, z powierzchownych oględzin wynikło, że zaledwie trzydniowemu źrebakowi nic się nie stało. Został przebadany przez biorącego udział w akcji weterynarza.

“Chciałbym podziękować miejscowej mieszkance, która zaalarmowała służby, dzięki czemu można było przeprowadzić akcję ratunkową. Podobnie jak w przypadkach wszystkich akcji ratownictwa wodnego z udziałem zwierząt, wskazane jest, aby mieszkańcy nie próbowali przeprowadzać akcji ratunkowych sami, ale skontaktowali się ze Strażą Pożarną, która posiada specjalistyczne zespoły przeszkolone w zakresie tego typu akcji ratowniczych. Pani, która się z nami kontaktowała, postąpiła słusznie w tej sytuacji.” – oznajmił dowódca stacji Ro Cutler.

“Bardzo nam ulżyło na wiadomość, że źrebak przeżył tą przygodę bez szwanku. Cała akcja ratunkowa przebiegła sprawnie i udało mu się wrócić do matki” – dodał.

 

 

Dodaj komentarz