fbpx

Daniel Gołąbek został najmłodszym burmistrzem w historii Elmwood Park w New Jersey

Ma 24 lata. Urodził się w USA, ale świetnie mówi po polsku. Jego babcia mieszka w Krasnymstawie w Polsce, często ją odwiedza. Daniel Gołąbek lubi pierogi, wie co to bigos czy schabowy. Wakacje zazwyczaj spędza w Polsce. Chce odmienić miasteczko, w którym obecnie mieszka. Ma wielkie polityczne plany. Kto wie, może to przyszły prezydent USA.

Gołąbek został włodarzem miasta oddalonego od nowojorskiego Manhattanu o jakieś 20 minut jazdy samochodem. W Elmwood Park mieszka 22 tysiące osób. Wcześniej był przewodniczącym rady miasta. To jak na jego młody wiek już było ogromnym sukcesem. Kiedy 74-letni Frank Caramagna oskarżony o oszustwa wyborcze, zrezygnował  z funkcji burmistrza, radni zdecydowali że to właśnie Daniel Gołąbek zajmie jego miejsce w tej kadencji.

Młody polityk rozpoczął urzędowanie w tym miesiącu.  Wiele wskazuje na to, że Demokraci wystawią go w jesiennych wyborach jako swojego kandydata.  Znają jego zapał, pracowitość i doceniają fakt, że już jako nastolatek zaczął angażować się w życie polityczne miasteczka.

Niektórzy uważają, że Gołąbek w przyszłości odegra ważną rolę w Partii Demokratycznej. Doskonałą znajomość polskiego zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, ale i rodzicom, którzy dbali o to, by oprócz angielskiego uczył się także ich ojczystego języka.

Dodaj komentarz