fbpx

Ostatnie domy mody wycofują z kolekcji naturalne futra

Ostatnie dwie marki grupy Kering, które używały w kolekcjach zwierzęcych futer, czyli Saint Laurent i Brioni, rezygnują z nich od jesiennych kolekcji 2022. Wcześniej na podobną drogę weszły takie domy luksusowej mody jak marki Balenciaga, Gucci, Bottega Veneta i Alexander McQueen.

Marie-Claire Daveu, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju grupy Kering tłumaczyła ostatnio, że „ubój zwierząt nie do konsumpcji, ale wyłącznie w celu wykorzystania ich futer, nie odpowiada współczesnemu pojęciu świata mody luksusowej, który musi być etyczny, zgodny z obecnymi czasami i kwestiami społecznymi”.

Pionierem w grupie była marka Gucci, która ogłosiła taki krok w październiku 2017 r. W kolekcji wiosna-lato 2018 r. już takich wyrobów nie było. Później cios miłośniczkom futer zadały marki Balenciaga, Bottega Veneta i Alexander McQueen.

Zakaz futer to prawdziwa moda w świecie mody. Ostatnio z ich sprzedaży wycofała się amerykańska sieć domów towarowych Macy’s, a kanadyjska arka Canada Goose, znana z puchowych kurtek z kapturami ozdobionymi futrem kojota, przestanie je produkować pod koniec 2022 roku.

 

Źródło: nczas.com

One thought on “Ostatnie domy mody wycofują z kolekcji naturalne futra

Dodaj komentarz