fbpx

Nigeryjczyk pobił rekord Guinnessa w najdłuższym maratonie czytania na głos

Prawie dwa miesiące temu Nigeryjczyk Bayode Treasures-Olawunmi ustanowił nowy Światowy Rekord Guinnessa w najdłuższym maratonie czytania na głos. Przez pięć dni mężczyzna czytał książki przez 120 godzin, robiąc sobie jedynie dwie godziny przerwy na dobę.

„To najbardziej śmiała rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Niełatwo jest zasiąść jednej osobie i postanowić czytać przez pięć dni prawie bez przerwy” – powiedział nowy rekordzista w rozmowie z gazetą „Premium Times”.

Bayode zaczął maraton w poniedziałek o 13:30 i czytał na głos aż do soboty do godziny 15:30. Każdej doby robił sobie jedynie dwie godziny przerwy, żeby zjeść, umyć się i zdrzemnąć. Przez 120 godzin przeczytał 17 książek, w większości nigeryjskich autorów, jak Toni Kan, Sarah Ladipo, Leye Adenle i Elnathan John.

Całe wydarzenie odbywało się w bibliotece YouRead w Lagosie pod okiem kamer. Aby upewnić się, że czytelnik znajduje się w dobrym stanie zdrowia, przez cały czas trwania wyzwania na terenie placówki stacjonował ambulans.

 

 

Czytaj więcej na: booklips.pl

Dodaj komentarz