fbpx

Szczeniak bez łapki i 2-latka bez rąk. Przykład pięknej przyjaźni

Jak każdy szczęśliwy maluch, Ivy McLeod to roześmiana i ciekawa świata dziewczynka. Dwulatka odkrywa go z wielkim zainteresowaniem każdego dnia. Jej ulubionym zajęciem jest kolorowanie, ale ponieważ urodziła się bez rąk, Ivy trzyma kredki i flamastry między palcami stóp i z radością tworzy swoje dziecięce dzieła.

W swoim dwuletnim, króciutkim jeszcze życiu, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest inna. Jej mama Vanessa jednak wie, że córka zacznie niedługo zadawać trudne pytania. Na razie 2-latka nie jest świadoma różnic, jakie istnieją między nią a innymi dziećmi, ale to tylko kwestia czasu.

Aby przygotować się na nieuniknioną rozmowę, Vanessa McLeod wpadła na pomysł, aby adoptować szczeniaczka z podobnym defektem – brakiem jednej kończyny. Vanessa w ten sposób chciała pokazać swojej córce, że bycie innym i bycie pięknym to dwie całkowicie niewykluczające się cechy.

Mama Ivy, przyjmując pieska bez łapki do rodziny, chciała przekazać swojej córce, że nawet z defektem możemy być piękni. Inni, ale wciąż piękni, zachwycający i kochani.

Początkowo Vanessa obawiała się, że znalezienie szczeniaka bez łapki może okazać się trudne, ale nie w tym przypadku. Szczęśliwie okazało się, że w sąsiedztwie, zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu poszukiwań, przyszedł na świat trzy-nogi psiak bez przedniej łapki.

bez rąk

To wyglądało jak istne przeznaczenie –wyznała Vanessa. Dlatego daliśmy pieskowi na imię ‘Lucky’ (Szczęściarz).

Mama Ivy od razu zauważyła ogromną więź, jaka połączyła jej córkę i Lucky’ego.

Widzę, jak razem dorastają i oboje mierzą się z wyzwaniami. Ale cieszy mnie, że Lucky pomaga mojemu dziecku zrozumieć jej niepełnosprawność i sposób postrzegania jej przez ludzi. Uwielbiam wszystko, co jest inne w Ivy, więc zachęcam inne osoby, aby nie postrzegały niepełnosprawności jako powodu do litości i smutku, ale coś, co należy celebrować  – mówi mama dziewczynki.

bez rąk

bez rąk

Źródło: good news network

Dodaj komentarz